Czarne kinkiety do kuchni Znaleziono 72 produkty

W jakich wnętrzach sprawdzą się czarne kinkiety do kuchni?

Wnętrze zaaranżowane w odpowiedni sposób sprawia, że zdecydowanie chętniej chcemy w nim przebywać. Tyczy się to również pomieszczeń takich jak kuchnia, gdzie spędzamy stosunkowo dużo czasu na przyrządzaniu posiłków, często także na ich spożywaniu z rodziną. Dlatego tak istotne jest dobranie odpowiednich dodatków do kuchni, w tym przykładowo czarnych kinkietów. Podpowiadamy, jaki model oświetlenia w czarnym kolorze wybrać i gdzie najlepiej go zainstalować w kuchni?

Minimalizm i czerń – najnowsze trendy dotyczące kuchennych kinkietów

Według obecnych trendów aranżacji wnętrz jednymi z najmodniejszych modeli oświetlenia ściennego w kolorze czarnym są te o prostej stylistyce. Wydawać by się mogło, że ich zastosowanie sprawi, że pomieszczenie stanie się nudne – nic bardziej mylnego! W tym przypadku mniej znaczy więcej. Wybierając oprawy w prostych kształtach i jednolitych barwach budujemy wnętrze oryginalne, a przy tym ponadczasowe, które rewelacyjnie prezentuje się zarówno obecnie, jak i w przyszłości. 

Stylistyka retro rośnie w siłę

Wybierając kinkiet do kuchni w czarnym kolorze, dobrze jest zwrócić uwagę również na modele o stylistyce retro cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów. Ich wygląd wyraźnie nawiązuje do lamp stosowanych w halach przemysłowych i magazynach wiele dziesiątek lat temu. Ich klosze mają prosty kształt, wpisując się w ramy modnego ostatnio minimalizmu, ale możemy zauważyć w ich wyglądzie delikatny twist w postaci subtelnych zdobień. Przeważnie czarne oświetlenie ścienne w stylu retro ma dekoracyjne przewężenia w górnej części, czasami nawet delikatnie wywinięte brzegi kloszy. Urządzając kuchnie, szczególnie warto na to zwrócić uwagę, tym bardziej wykorzystać we wnętrzach industrialnych, vintage, a nawet w eklektycznych.

W jakich stylach aranżacji czerń oświetlenia ściennego w kuchni będzie prezentować się najlepiej?

Czarne kinkiety kuchenne rewelacyjnie prezentują się we wspomnianych wyżej wnętrzach retro, industrialnych i eklektycznych, ale ze względu na swoją barwę dobrze wyglądają również w innych stylach aranżacji. Przede wszystkim nadają się one do pomieszczeń, w których dominuje biel, na przykład w postaci wąskich białych kafelek. Zastosowanie czarnych kinkietów do kuchni stworzy przykuwający spojrzenia efekt o wyraźnie eleganckim wydźwięku. Przy wyborze konkretnego modelu warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób meble w kuchni są rozmieszczone. Jeśli nie zastosowano wiszących szafek, to dobrze jest zamontować ścienne lampy z wysięgnikiem, które są nie tylko stylowe, ale i praktyczne. W pozostałych przypadkach możemy wykorzystać czarne lampy do zamontowania pod szafkami kuchennymi, czy nad stołem.

Wybierz piękne lampy ścienne dostępne w sklepie internetowym Pufa Design

W sklepie Pufa Design konsumenci znajdą modne i minimalistyczne modele czarnych kinkietów do kuchni. Mamy do dyspozycji produkty renomowanych skandynawskich marek, które przypominają lampki biurkowe, polecamy również modele wykonane z przydymionego szkła – z pewnością będą prezentować się rewelacyjnie w każdej kuchni.

Sprawdź także: