Lampy wiszące i sufitowe Znaleziono 1553 produkty

Preferujesz wiszące lampy do salonu, kuchni, sypialni czy przedpokoju? Wybierz spośród szerokiej oferty lamp Pufa Design. Szukasz wiszącej lampy z drewna albo innej lampy eko? Wybierz idealną oprawę do swojego mieszkania i dopasuj do niej dekoracyjne kable w oplocie

Lampy wiszące - must have każdego wnętrza

Lampy wiszące, znajdujące się na suficie to najlepszy wybór do wszystkich wnętrz. Niezależnie od rozmiaru przestrzeni nie zajmują niezbędnego nam miejsca i wspaniale sprawują się w roli oświetlenia głównego. Jednak ich funkcjonalność, choć najważniejsza, nie jest jedyną rolą, którą spełniają. Lampa wisząca to także znakomity sposób na niebagatelne, a przy tym delikatne udekorowanie naszego domu lub gabinetu. Zależnie jednak od pomieszczenia, warto sięgnąć po różne lampy wiszące. Podczas gdy lampa sufitowa do salonu może olśniewać nawet za dnia misternymi elementami, to lampa wisząca do kuchni powinna być możliwie prosta. Tak, żeby jej bieżące utrzymanie w czystości było bardzo łatwe. Pomysł na lampę sufitową do przedpokoju można łatwo zrealizować wybierając lampy wiszące marki Menu. Kilka żarówek ustawionych w jednym rzędzie bardzo ładnie oświetli przedpokój na całej jego długości.

Lampa wisząca nad stół. Na co zwrócić uwagę?

Świetną ozdobą, a przy okazji funkcjonalnym oświetleniem, są lampy wiszące tuż nad stołem. Jednak w ich przypadku bardzo łatwo o przesadę. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której lampy wiszące nad stołem są zbyt nisko, a ich światło pada nam bezpośrednio na twarze. Dlatego trzeba zachować odpowiednią odległość od blatu. Warto też zwrócić uwagę na to, że im niżej znajduje się źródło światła - żarówka, lub lampa LED, tym bardziej klosz lampy powinien je osłaniać. W przypadku naprawdę niewielkiej wysokości, na której znajdują się żarówki, warto wybrać żarówki ozdobne, które są wyjątkowo delikatne, a ich światło nikogo nie razi.

Lampa sufitowa łazienkowa

Łazienka jest szczególnym miejscem, jeśli chodzi o projektowanie oświetlenia. Z jednej strony zwracamy uwagę na wygląd i funkcjonalność, a z drugiej - bezpieczeństwo. Bo w łazience nietrudno o to, by na lampie, lub na gniazdku, znalazło się kilka niepożądanych kropel wody. Dlatego w kategorii lamp sufitowych łazienkowych niezmiennie wygrywają plafony. To, że przylegają do sufitu lub ściany sprawia, że są rozwiązaniem bezpiecznym, nawet w tak trudnym do oświetlenia pomieszczeniu, jak łazienka. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie aranżacji bez lampy wiszącej, to zwróć uwagę na to, jaki stopień ochrony zapewnia. Nierzadko wśród dostępnych lamp sufitowych znajdziesz takie z obudową osłaniającą i zabezpieczającą całą instalację przed wodą lub pyłem.

Lampa sufitowa do sypialni

Oświetlenie w sypialni jest bardzo istotne. Powinno być na tyle delikatne, żebyśmy mogli bez przeszkód odprężyć się jeszcze przed snem. Dlatego dobrze, kiedy z lamp sufitowych do sypialni sączy się delikatne światło, które nie razi i nie jest zbyt jasne, żeby nas nie pobudzało do działania. Klosze do lamp wiszących w miejscu, gdzie śpimy, powinny dość szczelnie osłaniać źródła światła. Nawet jeśli je przepuszczą, to niech będzie ono dużo delikatniejsze, niż w wersji pozbawionej jakiejkolwiek osłony.

Lampy nowoczesne, czy klasyczne?

Prostota i minimalizm nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych cieszą się ogromnym uznaniem. Jednak nie wszędzie będą się odpowiednio komponowały. Przy wyborze lampy sufitowej do wnętrza, trzeba zwrócić uwagę na to, jakie cechy ma sama przestrzeń. Jeśli aranżacja jest wykonana w stylu brytyjskim, to nowoczesne lampy nie podkreślą jej najlepiej. W takich sytuacjach zdecydowanie przyda się odejście od minimalistycznych form. Za to w towarzystwie nowoczesnych stołów, foteli i krzeseł, lampy kule i minimalistyczne lampy wiszące białe, sprawdzą się znakomicie. W Pufa Design znajdziesz lampy, które dopasujesz do każdego wnętrza. Polecamy lampy skandynawskie i lampy industrialne. W asortymencie mamy lampy takich marek, jak HK Living, Muuto, Normann Copenhagen, czy też Tar Design.