Meble balkonowe Znaleziono 154 produkty

Meble balkonowe - niesztampowe, nieszablonowe i wyjątkowo designerskie

Meble na balkon, czy dla niedużych rozmiarów, małych ogrodów, tarasów to wyzwanie dla projektantów, użytkowników i samych mieszkańców domów. Jak na niedużej przestrzeni zachować ład i estetykę, a przy tym zapewnić komfort, przytulność i funkcjonalność? To kluczowe pytanie. Jeśli chcesz spełnić wszystkie te przesłanki i dodatkowo uczynić swoje balkonowe miejsce oryginalnym i niepowtarzalnym, postaw na meble balkonowe nowoczesne, o lekkiej konstrukcji, nie przytłaczające rozmiarem i masywnością. Doskonale sprawdzą się w tej roli meble o konstrukcji z aluminium, w postaci ładnie wygiętego delikatnego, metalowego szkieletu, proszkowanego wybranym kolorem z dodatkiem np. naturalnych materiałów jak drewno czy bambus. Takie połączenie kojarzy się z naturalnością, lekkością, subtelnością i elegancją jednocześnie, a przy tym tego typu meble są zwyczajowo niedużych rozmiarów, węższe i mniej rozłożyste, co korzystnie wpływa na zaaranżowanie przestrzenibalkonów.

Co ważne przy zakupie mebli na balkon? Czym się kierować? Jakie wybrać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiary. Ważny jest również komfort korzystania z ów mebli, łatwość ich czyszczenia, możliwości przechowywania itp.

Meble na balkon powinny być przede wszystkim:

- lekkie, aby łatwo móc je przestawić, przenieść, schować;

- o delikatnej konstrukcji, aby nie przytłoczyć nadmiernie mniejszej przestrzeni;

- trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne;

- designerskie, by tworzyły niezwykły i klimatyczny styl

Na balkon idealnie nadają się dedykowane krzesła np. Click Dining Chair z podłokietnikami i kolorowymi lamelkami, czy ich większy model Lounge Chair Houe, pozwalający także na doskonały wypoczynek.

Ciekawym pomysłem jest także wybór ławki ogrodowej czy balkonowej, która pomieści więcej niż jedną osobę, a zajmuje relatywnie mniej miejsca w porównaniu do krzeseł czy foteli balkonowych. Bardzo ciekawym przykładem ławki jest np. Linear Steel, którą cechuje nowoczesność, poprzez długie proste linie umieszczone na zagiętych krawędziach, do tego owalne nogi i budowa umożliwiającą usuwanie wody. To subtelna prostota, która tworzy niezwykły klimat outdoorowego wypoczynku.

Zachęcamy także, by dobrać ławki balkonowej przyjemną i komfortową poduszkę, na której przyjemnie się odpoczywa i relaksuje.

Koniecznym jest również stolik balkonowy - kwadratowy bądź okrągły - najlepiej na cienkich metalowych nogach i stylowym blacie wystarczając, by móc swobodnie zjeść rano śniadanie, czy wypić kawę. Bardzo ciekawym przykładem jest stolik kawowy Level Houe, Duńskiego producenta, stylowy i bardzo solidny.

- Lampy ogrodowe

- Akcesoria ogrodowe

Meble na balkon w skandynawskim stylu - propozycje aranżacji

Meble balkonowe w skandynawskim stylu to wspomniana lekkość, prostota konstrukcji minimalizm. Polecamy meble balkonowe łączące skandynawski design i francuską romantyczność. Doskonale sprawdzą się wspomniane już połączenie: proszkowane stał plus bambus w postaci lameli, listewek.

Jeśli chodzi o rodzaj mebli to idealny jest komplet w składzie: krzesła jadalniane bądź barowe, fotel ogrodowy, stolik ogrodowy i ławka ogrodowa.

Polecamy także niezwykle wygodny i stylowy fotel bujany, nawiązujący nieco do ubiegłej epoki, ale w nowym wydaniu - czyli również w minimalistycznym stylu. Warto rozważyć połączenie aluminiowej podstawy, bambusowe wykończenie i ewentualnie dla większej wygody dedykowane do kompletu poduszki z poliestrowej, wytrzymałej i przyjemnej tkaniny outdoorowej. Wszystko utrzymane w ładnej kolorystyce: taupe, paprica, czarny, midnight, pilne green i karbonową szarość.