Nowoczesne lampy do salonu Znaleziono 835 produkty

Nowoczesne lampy do salonu jako ozdoba pomieszczenia

Odchodzimy już od czasów gdzie głównym zadaniem lamp salonowych było po prostu odpowiednie doświetlenie pomieszczenie i nie rzucanie się w oczy. W dzisiejszych czasach odpowiednio dobrana nowoczesna lampa do salonu może stać się interesującym elementem wystroju przykuwającym wzrok. Główną zasadą jaką powinniśmy kierować się wybierając lampy do nowoczesnego salonu to minimalizm i prostota. Jest to cecha charakterystyczna danego stylu. Posługujmy się podstawową paletą kolorów, np. bielą, czernią, szarością.

Lampy do nowoczesnego salonu z czego możemy wybierać?

Planując nowoczesne oświetlenie salonu o większym metrażu warto zainwestować w kilka źródeł światła. Możemy połączyć lampy sufitowe do salonu z kinkietami lub lampami stojącymi. W przypadku mniejszych pomieszczeń proponujemy skupić się na nowoczesnej i modnej lampie do salonu, która dobrze oświetli nam całe pomieszczenie lub na kilku lampach wolnostojących.

Nowoczesne lampy wiszące do salonu

Nowoczesne lampy sufitowe do salonu możemy podzielić na lampy wiszące lub żyrandole. Nowoczesne żyrandole do salonu różnią się od lamp wiszących przede wszystkim wielkością. Posiadają one więcej źródeł światła przez co bardziej oświetlają pomieszczenie. Są też wzbogacone w większą ilość detali.

Żyrandole do salonu

Lampy stojące do salonu

Często przy większych metrażach montujemy więcej nowoczesnych lamp wiszących. W tym wypadku sprawdzą się nowoczesne lampy do salonu czarne lub chromowane w kształcie kuli. Czarny jest uniwersalnym kolorem a kształt kuli pasuje do większości aranżacji.

Nowoczesne oświetlenie salonu przy użyciu lamp podłogowych

Nowoczesna lampa wolnostojąca jest bardzo praktyczna! W każdej chwili możemy zmienić miejsce jej położenia oraz nie wymaga montażu. Nowoczesna lampa podłogowa do salonu często posiada włącznik i wyłącznik nożny, dzięki któremu nawet nie musimy się schylać aby ją włączyć lub wyłączyć. Jak inne lampy – nowoczesne lampy stojące do salonu charakteryzują się minimalizmem i często surowością lub jednolitością kolorów.

Lampy sufitowe i plafony do salonu

Lampy wiszące do salonu

Odpowiednie lampy do nowoczesnego salonu z aneksem kuchennym

Jak dobrać nowoczesne lampy do salonu z aneksem kuchennym? Jeżeli chcemy wybrać nowoczesne oświetlenie salonu z aneksem kuchennym, na początku zastanówmy się czy oświetlenie ma dzielić obie te przestrzenie czy je łączyć. Często oświetlenie pomieszczenia tak aby wszystkie zakamarki były odpowiednio doświetlone wymaga od nas montażu oświetlenia punktowego. Jeżeli mamy dużą kuchnię polecamy wybrać dwa większe źródła światła. Nowoczesną lampę do salonu, która oświetli nam strefę dzienną i osobną w kuchni, która doświetli część jadalno-kuchenną. W przypadku chęci oddzielenia pomieszczeń mogą się różnić. Jeśli chcemy stworzyć spójny design świetlny, lampy powinny być podobne i tworzyć jedną całość.

Zobacz także:

Lampy do sypialni

Lampy do kuchni

Lampy do jadalni