LAMPY WG STYLU Znaleziono 2098 produkty

Lampy dobierane według stylu

Obecnie lampy dobieramy według własnego uznania i stylu. Przestały obowiązywać sztywne reguły, a wybrane oświetlenie określi charakter i klimat wnętrza. Odpowiednie lampy pomogą zbudować wymarzony nastrój w mieszkaniu, będą również wpływały na nasze samopoczucie.Istnieje wiele rodzajów lamp, które przystosowane są do współczesnych wnętrz. Lampy potrafią zaskoczyć formą i wykonaniem niezależnie od rodzaju czy przeznaczenia.

Styl skandynawski - prostota lamp

Lampy skandynawskie charakteryzują się prostotą i umiarem. Przeważnie posiadają proste formy dekoracyjne i wykonane są z naturalnych materiałów. Styl skandynawski w wystroju wnętrz budujemy za pomocą czystych i jasnych barw. Dlatego ważnym jest, by lampa posiadała odpowiedni kształt, kolor, ale również barwę emitowanego światła. Pozwoli to uzyskać wyjątkowo designerskie, przestronne i lekkie wnętrze. Lampy te posiadają jeszcze jedną, ważną cechę - są uniwersalne, nadadzą się do każdego wnętrza. Znakomicie sprawdzą się jako lampy do sypialni- ich prostota nie będzie rozpraszała podczas odpoczynku.

Surowe, chłodne lampy fabryczne i loftowe w stylu industrialnym

Lampy industrialnecechuje surowy wygląd i zastosowanie nietypowych materiałów. Swoją stylistyką nawiązują do oświetlenia wykorzystywanego w halach przemysłowych czy fabrykach. Styl industrialny, pomimo swojej charakterystyki, świetnie komponuje się z każdym wnętrzem. Odnosząc się do chłodnych wnętrz warto wspomnieć również o lampach loftowych. To przeważnie pozostałości po dawnych obiektach przemysłowych, które zaczęły służyć jako mieszkania. Potrafią świetnie współgrać z wnętrzami glamour i retro. Styl loftowymożna ciekawie przemycić, np. w formie lampy do kuchni.

Luksusowe lampy pełne przepychu w stylu ekskluzywnym

Lampy ekskluzywne, poza uzupełnieniem wnętrza, mogą stać się jego główną atrakcją. Charakteryzują się wzorową stylistyką połączoną z nienaganną jakością wykonania. Styl ekskluzywny sprawdzi się idealnie w przypadkulamp do salonu, gdzie wyjątkowy design i krzykliwa forma pomogą określić charakter całego mieszkania.

Nowoczesty styl - awangardowe i innowacyjne lampy

Nowoczesne lampysą wyrazem najnowszych trendów w oświetleniu. To typ lamp designerskicho ciekawych kształtach i dodatkach, które pozwalają tworzyć piękne wzory światła. Bardzo modnym przykładem nowoczesnego stylu oświetlenia stały się lampy punktowe. Dzięki nim możemy rozświetlić pomieszczenie dużą ilością punktów świetlnych.

Lampy zgodne z naturą – styl ekologiczny

Potrzeba dbania o środowisko stała się istotna dla wielu z nas, dlatego lampy ekologicznewytworzone są z materiałów przyjaznych środowisku, pozyskanych z recyklingu lub z odzysku. Przykładem są lampy wykonane w całości z papieru. Wielu producentów oferuje również lampy podłogowe, które bazują na drewnianych elementach. Bez względu na rodzaj wnętrza, wybór odpowiedniej lampy jest bardzo istotny. Nie należy kierować się jedynie jej funkcjonalnością, ale również dekoracyjnością. Każdy element wnętrza to odbicie charakteru domowników. Dobieramy więc lampy zgodnie z własnym stylem i poczuciem smaku.

Przeszukaj naszą ofertę dizajnerskich lamp wiszących, podłogowych i stołowych według ich stylu.