Lampy industrialne Znaleziono 230 produkty

Surowy wygląd, surowe materiały i niepowtarzalny styl, to coś co wyróżnia popularne lampy industrialne. Określa się je tym mianem, ze względu na nawiązanie swoją stylistyką do oświetlenia wykorzystywanego w halach przemysłowych, fabrykach czy magazynach, wyróżniających się surowym charakterem i niespotykanym nigdzie indziej klimatem. Dziś lampy industrialne, tworzone z metalu, tworzyw sztucznych, kamienia, szkła czy drewna na stałe wpisały się w krajobraz modnych i nietuzinkowych wnętrz, które swój domowy i ciepły design chcą przełamać industrialnym i surowym akcentem oświetleniowym. Doskonałym przykładem lampy w stylu loft są lampy emaliowane oraz lampa metalowa w garażowym stylu. 

Lampy industrialne pomimo swojego charakterystycznego stylu, świetnie komponują się z każdym wnętrzem, od spokojnej sypialni, po ekskluzywny salon, a nawet pokój dziecka. Styl industrialny łączy się doskonale ze stylem skandynawskim, ekologicznym, vintage, nowoczesnym i innymi popularnymi stylami aranżacji wnętrz. W ofercie Pufa Design znajdziesz lampy industrialne najlepszych marek, takich jak: VITA, Zuiver, Storebror, Normann Copenhagen, Muuto, HK Living, Be Pure i wielu innych, dzięki którym wnętrze twojego domu stanie się designerską odpowiedzią na nudę i monotonność w aranżacji wnętrz. Poznaj bogaty wybór lamp industrialnych dostępnych w sklepie Pufa Design.

Lampy w stylu industrialnym - skąd się wzięły?

Styl industrialny tak niepostrzeżenie zagościł w naszych domach i biurach, że już przestaliśmy się zastanawiać nad tym, skąd takie zamiłowanie do surowych, nierzadko też chłodnych wnętrz. Odpowiedź nie leży wyłącznie w fabrykach, a w czasach, w których dawne hale i inne obiekty przemysłowe były adaptowane na potrzeby mieszkalne. Zamiast wyrzucać, wygodniej było skorzystać ze wszystkiego, co pozostało po produkcji. Stąd metalowe szafy, które pozwalały bezpiecznie przechowywać niezbędne przedmioty i lampy industrialne, wykorzystujące metal i beton, które chroniły delikatne szkło żarówek. Jednak lampy betonowe używane w loftach dziś, niewiele mają wspólnego z topornym charakterem swoich pierwowzorów. Choć wykorzystują te same materiały, odnajdą się nawet we wnętrzach designerskich i ekskluzywnych. Podobnie jest z lampami metalowymi, które świetnie współgrają z wnętrzami retro, a nawet glamour. Lampy LED przemysłowe sprawiają przy okazji, że nie tylko kształty, ale też źródła światła są nowoczesne i energooszczędne, a także wyjątkowo żywotne.

Lampy podłogowe industrialne i lampy wiszące

W Pufa Design postawiliśmy na bardzo szeroki wybór lamp industrialnych. Dlatego z nami możesz bez przeszkód dobrać każde oświetlenie - główne, dodatkowe i dekoracyjne. Lampy podłogowe industrialne są znakomite, ale nie da się ukryć, że nic nie pasuje do nich tak, jak lampy wiszące zachowane w tym samym stylu. Dzięki temu stworzysz piękną dekorację do domu z samego oświetlenia. Jeśli do tego dobierzesz też krzesła, stoły, czy szafy w podobnym wydaniu, to zyskasz kompletny, postindustrialny design nawet w nowoczesnym budynku. Odpowiednia ilość światła dzięki lampom wiszącym industrialnym i pozostałym źródłom sprawi, że nie trzeba dużych okiennic, by uzyskać przemysłowy charakter. Lampy loftowe to także niewielkie kinkiety, które będą miały niebagatelny wpływ na wygląd łazienki, lub sypialni.