Lampy do sypialni Znaleziono 1028 produkty

Jak dobrać odpowiednie lampy do sypialni?

Sypialnia to wyjątkowe miejsce, miejsce gdzie nie tylko kładziemy się spać, ale też relaksujemy, odpoczywamy. Odpowiednio dobrane oświetlenie do sypialni pomoże nam się wyciszyć i odprężyć przed snem. Wybierając lampy do sypialnia warto zainwestować w kilka różnych źródeł światła. Pomoże to stworzyć w danym momencie odpowiedni nastrój i przygotować się do snu.

Eleganckie i nastrojowe lampy do sypialni jako główne oświetlenie

Jako główne i równomierne oświetlenie naszej sypialni możemy wybrać lampy eleganckie. Musimy pamiętać aby takie oświetlenie do sypialni pomagało nam odpocząć po trudach dnia. Nie mogą być zbyt intensywne. Nastrojowe lampy do sypialni pomogą zachować intymną atmosferę pomieszczenia.

Lampy wiszące do sypialni

Lampki nocne do sypialni

Jeśli chcemy powiesić oświetlenie w sypialni nad łóżkiem proponujemy aby było ono tuż nad dolną jego częścią. Lampy do sypialni z lekkich materiałów delikatnie rozpraszają światło, przez co nie jest ono aż tak intensywne i męczące dla oczu. Tak jak w przypadku innych pomieszczeń oświetlenie do sypialni należy dobierać pod kątem wystroju całego pomieszczenia. Dzięki swojemu delikatnemu i naturalnemu światłu lampa skandynawska do sypialni będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią prostotę i minimalizm.

Wciąż cieszące się ogromną popularnością lampy nocne

Jak już wspomnieliśmy w sypialni warto zainwestować w więcej, niż jedno źródło światła. Wielu z nas dalej nie wyobraża sobie aby przy łóżku zabrakło lampki nocnej. Lampki nocne jest to zazwyczaj oświetlenie do sypialni, które ustawiamy na stolikach nocnych koło łóżka. Wybierając odpowiednią zwróćmy uwagę, aby dolna krawędź abażuru lampy do sypialni na stolik nie znajdowała się wyżej niż 50cm od krawędzi materaca. Taka odległość zapewnia optymalne oświetlenie dla oczu podczas lektury przed snem. Aby nie pobudzać naszego organizmu przed snem żarówka lampki do czytania w łóżku powinna być o neutralnej barwie światła.

Lampy stojące jako mobilne doświetlenie naszej sypialni

Co raz chętniej i co raz częściej jako dodatkowe oświetlenie do sypialni wybieramy lampy stojące. Ich ogromną zaletą jest mobilność. Lampy do sypialni stojące w każdej chwili możemy przenieść w inną część sypialni którą w danym momencie chcemy doświetlić. Używana samodzielnie może służyć jako nastrojowa lampa do sypialni. Dostępne są w przeróżnych stylizacjach i rozmiarach więc każdy znajdzie coś dla siebie. Z równym powodzeniem można używać jej jako lampki do czytania w łóżku. Do wyboru dostępne są nawet modele stojących lamp do sypialni z funkcją regulacji źródła światła, czyli z wmontowanym wysięgnikiem, który umożliwia nam zmianę padania światła bez konieczności przenoszenia całej lampy. Jeśli urządzasz także inne pomieszczenia, sprawdź również:

Lampy do salonu

Lampy do kuchni

Lampy do jadalni