Kinkiety do kuchni vintage

Kinkiety przeszły do użytku codziennego z sal teatralnych, gdzie pierwotnie przybierały postać świeczników oświetlających scenę. Teraz jest to jeden z popularniejszych źródeł światła. Kinkiety do kuchni vintage to propozycja niezwykle funkcjonalna, stylowa. Modne lampy przydają się niejednokrotnie podczas gotowania lub wykonywania czynności bardziej precyzyjnych – na przykład zdobienia ciast. Z tego powodu, jak i ze względu na kwestię estetyczną wnętrza, zdecydowanie warto zainteresować się nietuzinkowymi kinkietami do kuchni vintage.

Kinkiet Arigato, Grupa
Kinkiet Rime, Muuto

Kinkiety vintage do kuchni – motywy zwierzęce

Jedną z propozycji kinkietów do kuchni vintage są lampy z kloszami przypominającymi zwierzęta, na przykład ptaki. Takie motywy nawiązują do dawnej estetyki, zwłaszcza do czasów, gdy bogato dekorowane ściany były osadzone w trendach. Kinkiety do kuchni vintage to chociażby te z serii Bird Seletti przypominające kruki, które w dziobach trzymają żarówki. Lampy dostępne są w odcieniach czerni lub bieli. Tak przykuwające wzrok oświetlenie kuchenne sprawdzi się szczególnie dobrze jako jedyna ozdoba ścienna, co stworzy połączenie klimatów vintage z nowoczesnym podejściem do urządzania wnętrz.

Kinkiet Bird, Seletti
Kinkiet Bird, Seletti

Kinkiety w stylu vintage do kuchni – minimalizm zawsze modny

Styl vintage to nie tylko przepych. Warto wiedzieć, że również wyważony minimalizm w klimacie dawnych lat jest teraz na topie. Kinkiety do kuchni vintage widać m.in. w przestrzeniach urządzonych w stylu skandynawskim lub industrialnym. Dobrze jest sięgać po modele czarne, srebrne lub miedziane. Inną opcją, która także cieszy się popularnością, są kinkiety w stylu vintage do kuchni w odcieniach granatu, ciemnej zieleni. Tutaj warto wymienić kinkiet Ili Ili Grupa wykonany z ręcznie tłoczonego i malowanego proszkowo aluminium.

Kinkiet Ili Ili, Grupa

Kinkiet vintage w kuchni – dlaczego warto?

Kinkiety do kuchni vintage mają wiele zalet. Przede wszystkim jest to przydatne w niektórych sytuacjach dodatkowe źródło światła. Prace w kuchni nieraz wymagają precyzji, toteż warto zaopatrzyć się w precyzyjnie kierującą światło na blat lampę. Warto również mieć na uwadze aspekt estetyczny. Kinkiety vintage do kuchni prezentują się efektownie, ciekawie, z charakterem. To łatwy sposób na urozmaicenie wystroju Twojego domu. Co więcej, są one także modne, również w kontekście miksowania tendencji wnętrzarskich. Solidnie wykonane kinkiety do kuchni vintage to inwestycja na długie lata.

Kinkiet Staple, Menu

Czym kierować się wybierając oświetlenie kuchenne?

Wybierając kinkiety do kuchni vintage, dobrze jest kierować się kilkoma wskazówkami. Przede wszystkim, lampy muszą być wykonane solidnie, z dobrych jakościowo materiałów. Dlatego warto wybierać kinkiety w stylu vintage do kuchni, które pochodzą z godnego zaufania, sprawdzonego, renomowanego źródła. Ważne są także opcje takie jak możliwość regulowania kierunku i wysokości klosza. Pamiętaj, aby do kuchni wybierać kinkiety wewnętrzne, czyli takie, które dedykowane są pomieszczeniom wewnątrz domu. Skup się również na stylistyce danej lampy – najlepszy efekt dadzą warianty dopasowane do wystroju całej kuchni, a nawet mieszkania – spójność to klucz do sukcesu.

Kinkiet Walker, Menu
Kinkiet Balancer, Northern

Pufadesign

Odpowiedz


*