Żyrandole kryształowe do salonu Znaleziono 2 produkty

  • 1 998,00zł
  • 1 998,00zł

Kryształowy żyrandol do salonu będzie wyjątkową oprawą wnętrza

Odpowiednio zaaranżowane wnętrze sprzyja komfortowemu wypoczynkowi, ale także zdecydowanie uprzyjemnia spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Dzięki kryształowym żyrandolom stają się one wytworne i luksusowe. Szczególnie dobrze prezentują się w pomieszczeniach wysokich. Pamiętajmy o tym, że wspomniany typ oświetlenia jest bogato zdobiony, często jest także dosyć masywny, dlatego pozwala zrównoważyć wysokie wnętrze, które staje się zdecydowanie bardziej przytulne. 

Klasyka, czy nowoczesność? Jaki typ oświetlenia wybrać do salonu?

Najczęściej sufitowe lampy z kryształów kojarzymy z luksusowymi, pałacowymi wnętrzami. Ich klasyczna stylistyka sprawdza się w salonach urządzonych w stylu art déco, czy glamour, ale dostępność różnorodnych wariantów pozwala dopasować je także do aranżacji nowoczesnych. Modele przypominające kolie, czy opadające krople deszczu dopełnią wizerunek pomieszczeń z mocną kolorystyką, na przykład w oparciu o butelkową zieleń, granat oraz czerń. 

Jak dopasować do salonu kryształową lampę sufitową?

Wybierając lampę sufitową do salonu, która będzie zawierać zdobienia w postaci kryształów, warto zwrócić uwagę na proporcje całego pomieszczenia. Przeważnie w kamienicach i w domach dawnego budownictwa nierzadko mamy do czynienia ze zdecydowanie większą wysokością ścian, niż obecnie. Dlatego w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie obszernego i bogato zdobionego modelu, zawieszonego kilkanaście centymetrów poniżej poziomu sufitu. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się nieco niższe, ale także bardziej przytulne. W nowoczesnym budownictwie ściany mają wysokość około 2,6 metra, dlatego stosowanie takiego typu oświetlenia może spowodować wrażenie klaustrofobiczności. Wtedy polecamy wybrać delikatniejsze warianty lamp, na przykład zawieszane bezpośrednio pod sufitem. W ten sposób uzyskujemy wyjątkowy efekt w pomieszczeniu, ponieważ kryształy pod wpływem światła tworzą wyjątkowe wzory na ścianie, wpływając jednocześnie na budowanie przytulnego klimatu. 

Zainstaluj lampę w najbardziej reprezentacyjnym miejscu

Niewątpliwie kryształowe żyrandole umieszczone w salonie będą przyciągać spojrzenia, dlatego warto zadbać o to, aby były odpowiednio wyeksponowane. Najlepiej umieścić je w centralnym miejscu sufitu. Ma to także jeszcze jedną zaletę – światło lampy równomiernie doświetli całe pomieszczenie. Taki typ oświetlenia prezentuje się niczym drogocenna biżuteria, dlatego będzie zachwycać każdego nie tylko po zmroku, ale także w ciągu dnia, gdzie światło dzienne doda im wyjątkowego blasku. 

Sprawdź również inne wpisy oraz produkty: