Złote żyrandole do salonu Znaleziono 9 produkty

W jakich typach wnętrz najlepiej komponuje się złoty żyrandol do salonu? 

Kolor złota od zawsze kojarzy nam się z luksusem, ekstrawagancją i wytwornością. Jeszcze do niedawna dodatki w tym odcieniu uważane były za passé – obecnie są wyznacznikiem stylowych wnętrz, dlatego zdecydowanie warto włączyć je do naszych aranżacji. Żyrandole do salonu w kolorze złota przywodzą na myśl wnętrza największych gwiazd Hollywood zeszłego stulecia. Mowa o stylu glamour, gdzie tego typu dekoracje odnajdują się doskonale. Można je swobodnie łączyć z innymi ozdobami w identycznym kolorze, przez co pomieszczenie staje się wysmakowane, ale i charakterne. Wspomniane lampy sufitowe nie są wyłącznie zarezerwowane dla wnętrz utożsamianych z domami Audrey Hepburn, czy Elizabeth Taylor. Można swobodnie zestawiać je z wieloma stylami, o czym szerzej piszemy poniżej.

Żyrandol w złotym kolorze możesz zastosować w salonie skandynawskim, czy nowoczesnym

Choć wiele styli aranżacji ma sztywno określone ramy, to swobodnie możemy się nimi bawić, wszak moda nie lubi stagnacji, musi się ciągle zmieniać. Dlatego wielu znawców architektury wnętrz proponuje zestawiać złote żyrandole w salonach urządzonych na przykład w stylu skandynawskim. Dominują tam dosyć chłodne, ale jasne kolory, takie jak biel, beż, ale dobiera się także czarne elementy dekoracyjne. Dla wielu osób tego rodzaju aranżacje wydają się nieco „biurowe”, dlatego jeden, ale przykuwający element w postaci złotej lampy na suficie doda salonowi wytwornego charakteru. Jeszcze większe pole do popisu mamy w przypadku pokoju dziennego urządzonego w sposób nowoczesny. Tutaj dominują swobodne formy, jak również klasyczny minimalizm. Elementy oświetleniowe w kolorze złota dodadzą wyjątkowego wyrazu salonowi – na topie są przede wszystkim modele przypominające systemy planetarne z kilkoma punktami świetlnymi osadzonymi na różnych wysokościach. Daje to wyjątkowy efekt po zmroku, co z pewnością zachwyci domowników, jak i odwiedzających nas gości.

Odpowiedni dodatek do wnętrz art déco

Żyrandol w kolorze złota doskonale sprawdzi się w salonie urządzonym według reguł stylu art déco. Zakładają one wykorzystywanie dodatków we wspomnianym odcieniu, czyniąc z salonu najbardziej reprezentatywne miejsce w całym domu, czy mieszkaniu. Pikowane meble i zastosowanie boazerii angielskich rodem lat 20. ubiegłego stulecia przywodzą na myśl wytworne wnętrza europejskiej socjety. Ten styl daje wyjątkowy efekt współcześnie, gdzie wspomniane żyrandole niejako „spinają klamrą” zastosowane elementy zdobnicze. Warto zastosować wtedy wazony, czy osłonki na doniczki, które będą dobrze współgrały z lampą sufitową.

Pamiętaj o odpowiednim dopasowaniu żyrandola w złotym odcieniu do całego pomieszczenia

Niewątpliwie złote elementy wnętrzarskie wniosą powiew luksusu do salonu. Warto jednak zwracać uwagę, aby właściwie je zestawiać, aby nie spowodować przesycenia tą barwą, przez co pomieszczenie utraci walor przytulności. Żyrandole w tym odcieniu wybijają się na tle całego salonu, dlatego polecamy dobrać ostrożnie i rozważnie dodatki. Dotyczy to również zestawienia z meblami, a nawet kolorem ścian. Złoty jest mocną barwą, dlatego lampa sufitowa najlepiej prezentuje się w połączeniu z mocnymi odcieniami, takimi jak czerń, butelkowa zieleń, czy granat. Gwarantujemy, że efekt będzie powalający.

Zobacz również inne artykuły: