Żyrandole do sypialni loft Znaleziono 60 produkty

Żyrandol loft do sypialni wywodzi się z lamp przemysłowych

Stylistyka loft cieszy się od kilku sezonów ogromnym zainteresowaniem, ponieważ odpowiada na potrzeby zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dominują w niej głównie ciemne odcienie. Przygotowaliśmy krótki poradnik z inspiracjami, jaki żyrandol do sypialni loft sprawdzi się najlepiej. Podpowiadamy także, gdzie szukać modeli idealnych do tego rodzaju wnętrz.

Żyrandole loftowe odgrywają szczególną rolę w tworzeniu atmosfery wnętrza sypialni. Tego rodzaju aranżacje nie mają barwnych dodatków, ale szczególną uwagę zwraca się na zastosowane formy. Dlatego zastosowane lampy często mają ażurową konstrukcję, która wyróżnia się na tle całego pomieszczenia. Klosze w czarnym kolorze z miedzianymi dodatkami to pewnego rodzaju wyznacznik, jeśli chodzi o sypialnie w stylu loft. Delikatnie odcinają się one od ceglanych, czy betonowych ścian, tworząc wyjątkowy akcent dekoracyjny.

W którym miejscu najlepiej umieścić wiszącą lampę w sypialni?

Najczęściej sufitowe żyrandole loftowe umieszcza się w sypialni na środku sufitu. Jest to dominujący sposób montażu, który znajduje zastosowanie przede wszystkim w niewielkich wnętrzach, które pragniemy równomiernie doświetlić. W nieco większych sypialniach możemy puścić wodze fantazji i zamontować je w innych miejscach. Przykładowo dwa małe żyrandole loft zamontowane po obu stronach łóżka mogą przejąć funkcję lampek nocnych, będąc oświetleniem zarówno do czytania, jak i do budowania atmosfery podczas oglądania telewizji. Wiele osób decyduje się także na montaż nad łóżkiem, ale w tym przypadku lampa powinna być na tyle wysoko, aby nie uderzać o nią podczas wstawania z łóżka.

Stwórz własną lampę

W modzie jest ostatnio nadawanie przedmiotom drugiego życia, co odnosi się również do lamp sypialnianych, które mogą zyskać wygląd loftowy. W tym przypadku warto jest kupić klosz na targach staroci, przeszlifować go i pomalować czarnym sprayem, co będzie idealnie pasowało do stylistyki loftowej, nawiązującej wyglądem do opraw wykorzystywanych w halach przemysłowych i magazynowych.

Propozycje żyrandoli z internetowego sklepu Pufa Design, które sprawdzą się w loftowej sypialni

Konsumentom poszukującym pięknych i modnych żyrandoli loftowych polecamy produkty dostępne w ofercie internetowego sklepu Pufa Design. Wielbicielom minimalizmu przypadną do gustu proste modele w postaci „pająka”, czyli proste żarówki osadzone na długich przewodach. Klasyką we wnętrzach loft są dodatki odpowiadające wyglądowi lampom Carronade, z kolei w sypialniach o nieco nowocześniejszym wyrazie można wykorzystać produkty kolekcji GOOD&MOJO, czy przydymione wiszące lampy Dillon, które rewelacyjnie komponują się we wnętrzach.

Zobacz także: