Żyrandole do kuchni przysufitowe Znaleziono 4 produkty

  • 6 265,00zł
  • 15 179,00zł
  • 7 819,00zł
  • 505,00zł

Jaki żyrandol do kuchni przysufitowy wybrać? 

W kuchni spędzamy dużo czasu, przygotowując posiłki dla całej rodziny, dlatego szczególną uwagę zwracamy na to, aby pomieszczenie było w pełni funkcjonalne, a przy tym przytulne i odpowiednio oświetlone, co zdecydowanie umili naszą pracę. Nierzadko spożywamy w niej również posiłki, dlatego odpowiednio dobrany żyrandol stwarza idealną przestrzeń do gotowania, jak i wspólnego spędzania czasu. Warto zatem zastosować wybrany model lampy przysufitowej do stylu aranżacji, ale i naszych potrzeb. Praktyczne wskazówki w tej kwestii zawarliśmy w poniższym artykule – zachęcamy do lektury.

Co wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Jaki żyrandol przysufitowy będzie najlepszy? W tym przypadku wybór mamy ogromny, ponieważ możemy zastosować zarówno minimalistyczne dodatki, jak i te w finezyjnych kształtach. W modzie są zwłaszcza lampy sufitowe osadzone na ramieniu wraz z trzema mniejszymi kloszami. Można przymocować je w bliskiej odległości od wiszących szafek, kierując strumień światła na blat, ale można zostawić je również w pozycji skierowanej prostopadle w stronę podłogi. Do łask powróciły modele przypominające wydłużone krople wody, które są dosyć długie, dlatego najczęściej wiesza się je nad wyspą kuchenną, dzięki czemu nie uderza się o nie głową, a ich przytłumione światło tworzy wyjątkowy klimat podczas spotkań przy kawie, czy kolacji. Jeśli chcemy, aby kuchnia stała się bardziej wytworna, postawmy na przysufitowy żyrandol odpowiadający stylowi glamour. Wspomniany typ dodatków zawiera przeważnie złote i kryształowe elementy, które pod wpływem światła dają oryginalny efekt świetlny.

Klasyczne warianty przysufitowych żyrandoli do kuchni, które nigdy nie wyjdą z mody

Wiele osób decyduje się na klasyczne modele lamp do kuchni, które są ponadczasowe i zawsze dobrze się prezentują. Najlepszym pomysłem będzie wybór modeli minimalistycznych, których klosze mają postać kwadratów lub niewielkich sześcianów umieszczonych na jednym ramieniu. Warto postawić również na żyrandole z kloszami w kształcie stożków. Idealnie komponują się we wnętrzach loftowych, skandynawskich, nowoczesnych, a nawet eklektycznych oraz vintage. Dlatego jeśli zamierzamy zupełnie odmienić wystrój kuchni, wspomniane warianty oświetlenia będą zawsze dobrze się prezentowały.

W jakim miejscu zawiesić przysufitowe lampy?

Przyjęło się, że żyrandole przysufitowe umieszcza się w pomieszczeniach w centralnym miejscu sufitu. Jednak coraz częściej odchodzi się od tej reguły, wykorzystując punkty świetlne, jako element rozdzielający poszczególne strefy. W przypadku pomieszczeń o dużym metrażu polecamy zastosować je w dwóch miejscach – w pobliżu szafek kuchennych i nad stołem lub wyspą. Zyskamy wtedy rozgraniczenie strefy przygotowywania posiłków oraz strefę jadalnianą.

Sprawdź również inne artykuły: