Żyrandole do sypialni Znaleziono 60 produkty

Nowoczesne i ponadczasowe żyrandole do sypialni - jakie materiały i jakie kształty wybrać?

Nowoczesny żyrandol do sypialni to z jednej strony powrót i ukłon w stronę mody z dawnych lat, kiedy to żyrandole wieloramienne, kryształowe zdobiły salony, ale jest to powrót w wersji odświeżonej, estetycznie dopieszczonej, wykonanej z niezwykle wysokiej jakości materiałów. Nowoczesność wśród żyrandoli to proste kształty, nieskomplikowane konstrukcje, transparentność, naturalne kolory i elegancki minimalizm. Nowoczesność to też styl glamour, który cechuje się z kolei bogatymi zdobieniami, ekstrawagancją, materiałami i elementami kojarzonymi z luksusem, a to wszystko utrzymane w wyważonej ilości, z zachowaniem eleganckiej równowagi. Takie są proponowane w naszej ofercie niesztampowe, markowe i oryginalne żyrandole do sypialni, znanych i cenionych projektantów. Zaskakują swoją wizualnością, dają duże możliwości dekoracyjne każdej sypialni. Stawiamy na materiały:

- stal, aluminium proszkowane na czarno, biel, kolory złota, mosiądzu, miedzi czy srebra;

- szkło zarówno te transparentne, jak i mleczne, przydymione, bądź przyciemnione w kolorze czerni idealnie pasuje do sypialni;

- drewno; jesion, fornir dębowy;

- tworzywa elastyczne, pozwalające uzyskać ciekawe kształty, czasem pokryte metalizowaną folią;

- delikatne, subtelne pióra gęsie;

- elementy skórzane

Jeśli chodzi o kształty modnych żyrandoli do sypialni to do wyboru mamy: żyrandole kuliste z dmuchanego szkła, żyrandole o geometrycznych kształtach: stożki, walce itp.

Kolorystyka nowoczesnych żyrandoli do sypialni to ponadczasowa: biel, czerń i transparentność w połączeniu z elementami srebra, mosiądzu, miedzi czy złota.

Żyrandole do sypialni glamour - propozycje ekstrawaganckich, designerskich i nieszablonowych żyrandoli

Jeśli szukasz oryginalności do swojej sypialni to mamy kilka propozycji, w których żyrandol może grać pierwsze skrzypce w sypialni. Swoim wyglądem i wyszukanym wzornictwem przykuje uwagę i jednocześnie stworzy w sypialni niesamowitą grę świateł i intymną atmosferę spokoju i relaksu.

Oto propozycje:

- biały żyrandol do sypialni w kształcie mlecznej kuli szklanej w połączeniu z czarną oprawą. Najlepiej takie żyrandole wiszące zestawić w kompozycji kilku wiszących obok siebie liniowo żyrandoli, o różnej długości odległości kloszy;

- żyrandol w kształcie pszczelego ula, materiał tekstylny pokryty zwiewnymi piórami gęsimi, nada sypialni lekkości, romantyczności, subtelności, wprowadzi element anielski, element nieba i chmur;

- żyrandol wieloramienny z proszkowanej stali w kolorze czerni, miedzi czy mosiądzu z wkręcanymi wprost żarówkami, skierowanymi w dół bądź w górę, jako loftowa i i industrialna definicja żyrandola wprost do sypialni;

- żyrandol do sypialni z drewnianych lameli, misterne rękodzieło niemal wprost spod dłuta rzeźbiarza, rzemieślnika. Drewniane lamele ułożone obok siebie tworzą ażurowy, naturalny żyrandol w opływowym kształcie, którego światło przepięknie się rozprasza przez ciemne drewno;

- żyrandol z powyginanych listków pokrytych metaliczną folią - ukłon w stronę glamour stylu, przepychu i zdobień;

- żyrandol ze szklanych próbówek ułożonych tuż obok siebie na bazie koła na dwóch poziomach, laboratoryjna precyzja i zaskakujący efekt końcowy.

Żyrandol w sypialnie jako kluczowy element wykreowania przytulnej atmosfery

Żyrandole do sypialni budują atmosferę, przytulność i nastrój. To właśnie od oświetlenia zależy jak będziemy się czuć w wykreowanej sypialnianej przestrzeni. Warto zadbać o to, aby światło w sypialni pięknie i subtelnie przenikało przez konstrukcję żyrandola. Dlatego warto postawić na uniwersalność białego żyrandola do sypialni w nowoczesnej odsłonie, a takich propozycji jest u nas bardzo wiele.

Jak podłączyć żyrandol do kostki?

Podłączanie żyrandole do kostki odbywa się przeważnie za pomocą przewodów trzyżyłowych oznaczonych odpowiednimi kolorami – czarny lub brązowy to przewód fazowy, żółto-zielony to uziemienie, a niebieski to przewód neutralny. Najłatwiej można podłączyć żyrandol do sypialni w taki sposób, aby wszystkie żarówki świeciły jednocześnie. Wystarczy każdy z wymienionych przewód umieścić w odpowiednim miejscu dla dedykowanego kabla i dokręcić całość śrubkami.

Sprawdź, jak podłączyć żyrandol na podwójny przełącznik?

W nieco inny sposób podłączamy żyrandol na podwójny przełącznik, jeśli chcemy, aby można było włączać jedynie część żarówek. Wtedy przewód czarny lub brązowy umieszczamy w puszce, a przewody w kolorze niebieskim i żółto-zielonym poza nią.