Żyrandole do salonu Znaleziono 54 produkty

Jaki żyrandol do salonu wybrać?

Odpowiednie oświetlenie salonu to jedna z podstawowych rzeczy w kwestii aranżacji pomieszczenia. Nie tylko liczy się barwa światła ale również odpowiednia wielkość i styl żyrandolu. Jak odpowiednio dobrać modny żyrandol do salonu aby ten podkreślał walory pomieszczenia?

Żyrandol LED do salonu czy jednak klasyczny?

Jak dobrać żyrandol do pokoju dziennego uwzględniając wielość i wysokość pomieszczenia? Odpowiednim oświetleniem możemy zdziałać naprawdę wiele. Jeżeli mamy mały pokój możemy go optycznie powiększyć lub jednym żyrandolem sprawić, że stanie się on przytulną strefą relaksu. W przypadku pomieszczenia o dużym metrażu aranżacja wygląda nieco inaczej. W tym momencie aby odpowiednio doświetlić pomieszczenie przydadzą się dodatkowe źródła światła, jak lampy stojące czy kinkiety. Moda na samotne duże żyrandole do salonu trwa nieprzerwanie, natomiast w większych pomieszczeniach warto zainwestować w dodatkowe lampy.

Lampy wiszące do salonu

Lampy sufitowe i plafony do salonu

Decydując się na jeden, centralny żyrandol, liczmy się z tym, że nie oświetli nam on równomiernie całego pomieszczenia, natomiast da wyjątkowy efekt w całym pomieszczeniu. Wybierając żyrandol do wysokiego pokoju warto rozważyć przykładowo żyrandole długie i zwisające. Takie lampy bardzo ciekawie i nowocześnie dodadzą uroku całemu pomieszczeniu. Żyrandol do salonu z aneksem może stać się świetnym narzędziem do rozgraniczenia obu stref domu.

Odpowiednio dobrany żyrandol do salonu musi pasować stylistyką względem całego pomieszczenia

Niezależnie, czy mamy wysoki salon czy niski, duży czy raczej mniejszy pamiętajmy aby nasz żyrandol współgrał ze stylistyką całego pomieszczenia. Jeśli posiadamy salon w stylu klasycznym tzn. o wystroju ponadczasowym, niekierującym się panująca w danym momencie modą, o ciepłych kolorach w odcieniach brązu, szarości, bieli i beżu, polecamy żyrandol klasyczny. Klasyczne żyrandole do salonu charakteryzują się uniwersalnością. Tego typu lampy często możemy spotkać z kloszami w kształcie kielichów, kilkoma dużymi kryształami lub z paroma małymi abażurami. Przeciwieństwem klasycznego jest żyrandol glamour do salonu.

Lampy stojące do salonu

Nowoczesne lampy do salonu

Ekskluzywne żyrandole do salonu w stylu glamour uwielbiają połączenie satyny, pikowań, luster i generalnie wszystkiego co ma blask i można nazwać definicją elegancji i luksusu. Tego typu żyrandole charakteryzują się dużą ilością kryształów, bogatą ramą i oryginalną formą, czasem można spotkać glamour żyrandole do salonu imitujące świeczniki. Kolejny z jakim możemy się spotkać to styl rustykalny. Dużo drewna, żywe kolory oraz elementy folkloru. Więc żyrandol do salonu w stylu rustykalnym też będzie nawiązywał do tradycji. Często podwieszany na łańcuchach, metalowy, klosze przypominające lampki naftowe czy po prostu drewniana belka z żarówkami. Biały żyrandol do salonu świetnie sprawdzi się jako lampa skandynawska. Przytulnie, jasne i uporządkowane pomieszczenie bogate w biel, czerń i brąz. Żyrandol do salonu w stylu skandynawskich odznacza się swoją prostotą. Nieoprawione żarówki, druciany klosz i widoczne kable. Jako bardziej wyraźny element wystroju skandynawskiego polecamy czarny żyrandol do salonu. Niezależnie w jakim stylu posiadamy urządzone dane pomieszczenie, dzięki bogatej ofercie oświetlenia każdy znajdzie dla siebie piękny żyrandol do salonu.

Urządzając salon oraz inne pomieszczenia sprawdź również:

Żyrandole

Lampy do sypialni

Lampy do kuchni