Nowoczesne stoły prostokątne Znaleziono 213 produkty

Stoły prostokątne są zdecydowanie najczęściej wybierane ze względu na swój praktyczny aspekt. Nie bez znaczenia są też nasze przyzwyczajenia. Potwierdza to niezwykle szeroka oferta dostępnych stołów prostokątnych i kwadratowych.

Jakie są zalety stołów prostokątnych?

Stoły prostokątne zdecydowanie łatwiej zaaranżować niż stoły okrągłe: 6-osobowy stół prostokątny będzie zajmował mniej miejsca niż stół okrągły na tyle samo osób. Co istotne, stoły prostokątne można dostawiać do ścian, aby zaoszczędzić na przestrzeni. Wówczas możemy je wystawiać na środek pomieszczenia jedynie wtedy, gdy mamy taką potrzebę. To sprawia, że w małych wnętrzach zazwyczaj łatwiej zaaranżować stół prostokątny.

Stoły prostokątne ze względu na swoją formę zdecydowanie lepiej pasują do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych.

Jeśli posiadamy kuchnię otwartą na salon, wówczas prostokątny stół może z powodzeniem służyć jako dodatkowy blat roboczy. Szczególnie jeślli zdecydujemy się na model z regulowaną wysokością (jak np. stół SM30 Skovby). 

Ze względu na technologię produkcji, stoły prostokątne są zwykle tańsze niż porównywalnej wielkości stoły okrągłe. Co więcej, są też produkowane w bardzo wielu wymiarach.

Najpopularniejsze i najczęściej wybierane długośći stołó prostokątnych to 120 cm, 140 cm i 160 cm. Właściciele domów i apartamentów o dużej powierzchni z kolei wybierają długie stoły - od 240 do 300 cm.

Prostokątne stoły rozkładane i nierozkładane

Konkstrukcja stołów prostokątnych i kwadratowych sprawia, że ten sam model często dotępny jest zarówno w wersji rozkładanej, jak i nierozkładanej. Daje to bardzo dużą elastyczność w wyborze najlepszego i najbardziej praktycznego stołu do jadalni, kuchni czy salonu.

Na rynku oferowanych jest wiele różnych systemów rozkładania stołów. Niektóre z nich wymagają dzielenia blatu w połowie. Taki stól rozsuwa się w dwie strony, a w środku umieszcza dodatkowe elementy przedłużające. Jeśli nie chcemy, aby blat stołu posiadał widoczne cięcie na blacie, możemy wybrać model z wysuwanymi nogami lub dołączanymi do stołu dodatkowymi przedłużkami. 

Jeśli jednak przestrzeń nam na to pozwala, zainwestujmy w prostokątny stół nierozkłądany. Brak systemu do rozkładania pozwala producentom na dużą fantazję w projektowaniu mebla. Można również zastosować nietypowe materiały na blat - marmur lub szkło.

Zobacz także nasze:

Stoły okrągłe

Stoły wysokie do hokerów

Stoły do małych powierzchni