Dywany wełniane Znaleziono 235 produkty

Dlaczego warto wybrać dywan wełniany?

Wiele osób zadaje sobie pytanie jaki dywan jest najlepszy – z wełny, z włókien syntetycznych, a może z juty czy pleciony z naturalnych traw? Każdy z nich ma swoje niewątpliwe zalety. Ale my skupimy się przede wszystkim na tym, co zyskujemy kupując dywan wełniany.

Najważniejsze zalety dywanów wełnianych.

Przede wszystkim wełna to surowiec naturalny, miękki, przyjemny w dotyku, niezwykle klimatyczny. Nawet osoby, które nie przepadają za wełnianą odzieżą, doceniają komfort, jaki daje we wnętrzu dywan z wełny. Wełniane dywany otulają przestrzeń, nadają jej przyjemnego wyrazu.

Wełniane dywany, bez względu na to czy są grube i puszyste czy też tkane na płasko, znacznie poprawiają akustykę wnętrza, niwelują pogłos i echo. Pełnią także ważną funkcję izolacyjną – poprawiają komfort termiczny, szczególnie gdy podłogi wykonane są z chłodnych materiałów takich jak kamień, płytki ceramiczne itp.

Mało osób wie, że wełniane dywany świetnie wpływają na utrzymanie prawidłowej i komfortowej wilgotności mieszkania. Naturalne właściwości włókien wełnianych sprawiają, że chłoną one wilgoć z powietrza, szczególnie gdy jest jej dużo. Oddają jej nadmiar wówczas, gdy nasze mieszanie robi się zbyt suche (np. podczas ogrzewania kaloryferem).

Paradoksalnie, lanolina zawarta w wełnie sprawia, że rozlana na dywanie woda nie wchłania się od razu. Mamy zatem szansę zareagować i wytrzeć jej nadmiar w awaryjnej sytuacji. Te cechy dywanów wełnianych sprawiają, że są one wytrzymałe na zabrudzenia i dość łatwe w utrzymaniu w czystości. Najczęściej wystarczy jedynie systematyczne odkurzanie.

Włókna wełniane posiadają wysoki punkt zapalny, co wpływa na ich trudnopalność. Tworzą również niesprzyjające warunki dla rozwoju bakterii. Dywany wełniane są więc dobrym wyborem do pokojów dziecięcych.

Dywan wełniany to inwestycja na lata

Ceny dywanów wełnianych są zazwyczaj znacznie wyższe od tych z włókien syntetycznych. Wynika to przede wszystkim z ceny samego surowca. Kupując dywan wełniany zyskujemy jednak piękny, trwały, bezpieczny i wysokiej jakości produkt na długie lata.

Sprawdź także nasze:

Dywany zmywalne i ogrodowe

Dywany asymetryczne