Lampki nocne do sypialni Znaleziono 314 produkty

Wybieramy lampki nocne do sypialni. Zainspiruj się

Decydując się na zakup lampki nocnej do sypialni – pamiętaj, że to jeden z kluczowych elementów wystroju tego wnętrza. Zatem, jak wybrać lampkę nocną, by oświetlając sypialnię w pełni spełniła oczekiwania domowników? Podpowiadamy. Idealna lampka nocna do sypialni powinna łączyć funkcjonalność z pasującym do wystroju wnętrza designem. Bez lampki nocnej trudno wyobrazić sobie dobrze i relaksująco urządzoną sypialnię. Warto dodać, że sypialnia nie jest bardzo wymagającym wnętrzem. Co więcej – w przypadku jej aranżacji, zwyczajnie, mniej znaczy więcej. Tak naprawdę jest tylko kilka mebli i dodatków, które muszą znaleźć w niej swoje stałe miejsce. I lampka nocna – bez dwóch zdań – jest na czele tej listy. Co przed nią? Jedynie łóżko i szafki nocne. Tylko od ciebie zależy, czy i w ogóle dodasz w sypialni coś więcej.

Lampy wiszące do sypialni

Lampy do salonu

Lampki nocne do sypialni – jak wybrać?

Lampka nocna ma być w sypialni nie tylko ładną ozdobą. Lampki nocne są w sypialni alternatywnym, ale bardzo ważnym, kiedy kładziemy się już do łóżka, źródłem światła. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru lampek nocnych do sypialni? Przede wszystkim - światło, które emitują powinno być miękkie i ciepłe. Wszystko po to, by otulone nim wnętrze było przytulne i dawało domownikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Z lampki nocnej bardzo często korzystamy do czytania. Bardzo dobrze, jeśli lampki na szafki nocne do sypialni będą miały regulowaną moc. Dzięki temu, nie utrudnimy zasypiania lub nie przerwiemy snu, osobie zajmującej drugą połowę łóżka. Kupując lampkę nocną nad łóżko – na przykład w formie kinkietu – koniecznie skupmy się na funkcjonalności włącznika. Jeśli lampka nocna do sypialni włączana jest za pomocą łańcuszka – powinien on być odpowiednio długi, by móc komfortowo uruchomić ją nawet z pozycji leżącej.

Kinkiety do sypialni

Lampy industrialne

Lampka nocna w sypialni - aranżacje

Nie bez przyczyny oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w aranżacji każdego wnętrza. Dzięki dobrze dobranym lampkom nocnym do sypialni – nie tylko jeszcze bardziej podkreślisz jej charakter, ale również sprawisz, że stanie się ona ulubionym miejscem odpoczynku. Żeby tak było - lampka nocna powinna idealnie dopasować się do wystroju wnętrza – być jego symboliczną kropką nad „i”. Jeśli więc sypialnię urządzono w stylu skandynawskim – zrezygnuj z zakupu lampki nocnej nowoczesnej. W tym konkretnym przypadku o wiele korzystniej będą wyglądały lampki nocne do sypialni drewniane. I odwrotnie – nowoczesny design wymaga nonszalanckiego traktowania. W modernistycznym wnętrzu za to świetnie komponować się będzie lampka nocna zawieszona nad łóżko. Szaleństwo mile widziane! Wieszając dwie identyczne lampki nocne po przeciwnych stronach łóżka – jedną zamontuj wyżej, drugą niżej o kilkadziesiąt centymetrów. Wyjątkowy efekt gwarantowany. Jak widzisz – lampka nocna pełni w sypialni przynajmniej dwie ważne role: dlatego tak ważne jest, by skupić się na jej wyborze i zdecydować się na taką lampkę nocną do sypialni, która spełni wszystkie twoje oczekiwania. Powodzenia!

Zobacz także:

Żyrandole

Żarówki

Lampy stojące do salonu