Krzesła nietapicerowane Znaleziono 49 produkty

Historia powstania krzeseł nietapicerowanych

Prototyp jednego z podstawowych mebli w każdym domu, czyli krzesło nietapicerowane powstało już w czasach starożytnych. Uważane jest za jeden z najstarszych atrybutów służących do siedzenia. Początkowo kamienne siedziska zostały zastąpione przez wydrążone elementy drewna, które były lżejsze od kamiennych, a także wygodniejsze. W poszczególnych rejonach starożytnego świata krzesła nietapicerowane różniły się formą i konstrukcją. Na obszarze Bliskiego i Dalekiego Wschodu były tworzone z miękkiego drewna, siedzisko umiejscowione dosyć nisko, natomiast w basenie Morza Śródziemnego siedzisko krzesła znajdowało się wyżej, na wysokości kolan. W okresie średniowiecza krzesła nabrały masywnej i prostej formy i były wyposażone w masywne nogi. Z czasem krzesła nietapicerowane zyskały dużą ilość zdobień, głównie w epoce baroku, gdzie drewniane elementy krzeseł były inkrustowane różnymi surowcami. Przełomowi wieków XIX i XX przyświecały dwie główne myśli w projektowaniu krzeseł nietapicerowanych, czyli jak połączyć funkcjonalność z unikatowym designem. Wprowadzono między innymi elementy giętkiego drewna do tworzenia nóg oraz zaczęto posługiwać się podstawowymi założeniami ergonomii, dzięki czemu krzesła nietapicerowane zaczęły być komfortowymi meblami służącymi do odpoczynku. 

Krzesła nietapicerowane – niezbędny mebel w każdym domu

Krzesła nietapicerowane wykorzystywane są w domach na wiele sposobów. Najczęściej spotykane są w jadalniach, gdzie są niezwykle przydatne. Doskonale sprawdzą się także, gdy spodziewamy się większej liczby gości. Mają zastosowanie również przy małych stołach w kuchni oraz przy stolikach kawowych, gdzie możemy podjąć gości podczas spotkań przy kawie. Krzesła nietapicerowane z powodzeniem można wykorzystywać w mieszkaniach o małym metrażu. Sprawdzą się wtedy zwłaszcza krzesła składane, które można przechowywać w szafie i w miarę potrzeby zastosować odpowiednią liczbę krzeseł do liczby gości, która ma przybyć na spotkanie z nami. Pojedyncze krzesła nietapicerowane możemy umieszczać także w przedpokoju lub przedsionku, dzięki czemu będą wygodnym meblem, który ułatwi zakładanie obuwia.

- Krzesła tapicerowane

Krzesła w formie nietapicerowanej to także przydatny atrybut w ogrodzie, na balkonie i tarasie

Krzesła nietapicerowane są użytecznym elementem wyposażenia nie tylko wnętrz, ale sprawdzą się także do wykorzystania na zewnątrz. Krzesła, które nie posiadają tapicerki są łatwe do utrzymania w czystości i z pewnością posłużą nam przez wiele lat. Najczęściej krzesła nietapicerowane stosowane w ogrodzie tworzone są z plastiku, metalu oraz drewna. Krzesła drewniane i metalowe wymagają odpowiedniego zaimpregnowania, które ochronią nasze meble przed działaniem wody oraz wysokiej i niskiej temperatury. Dbanie o krzesła gwarantuje ich długą żywotność oraz funkcjonalność. W przypadku krzeseł nietapicerowanych wytworzonych z plastiku należy mieć na uwadze, że pod wpływem słońca mogą się odbarwiać, są one także mniej wytrzymałe od krzeseł metalowych i drewnianych. W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się szeroki wybór krzeseł nietapicerowanych, które można zastosować do ogrodu lub na balkon, między innymi designerskie krzesła metalowe oraz dębowe.