Lampy do kuchni Znaleziono 583 produkty

Lampy do kuchni. Wybierz idealne oświetlenie

Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie – wymaga więc przemyślanego rozplanowania oświetlenia w kilku różnych przestrzeniach. Dlatego, wybierając lampy do kuchni należy zastanowić się, które miejsca chcemy doświetlić. Idealnie dobrane oświetlenie kuchenne to nasze świetne samopoczucie w każdej chwili – a przecież na tym najbardziej nam zależy.

Lampy do jadalni

Lampy wiszące do kuchni

Dobrze dopasowane oświetlenie kuchenne jest przede wszystkim różnorodne. Co ważne, lampy kuchenne powinniśmy umieścić w paru miejscach. Błędem jest skupianie się jedynie na lampie do kuchni sufitowej jako głównym – i jedynym źródle światła. Zatem, jak dobrać oświetlenie kuchenne, by przebywanie w tym wnętrzu sprawiało nam wyłącznie przyjemność? Podpowiadamy.

Lampy kuchenne – najlepsze rozmieszczenie

Przemyślany wybór lamp kuchennych jest tak ważny, ponieważ kuchnia to miejsce, w którym zazwyczaj spędzamy dużo czasu: to właśnie tutaj przygotowujemy posiłki dla całej rodziny, niekiedy pijemy kawę czy herbatę z przyjaciółmi, a nawet - jeśli kuchnia jest jednym, wspólnym wnętrzem z jadalnią – jemy śniadania, obiady i kolacje. Nie bagatelizujmy więc oświetlenia kuchennego – skupmy się na jak najbardziej funkcjonalnym rozmieszczeniu lamp kuchennych. Tak by było ono dopasowane konkretnie do naszych potrzeb.

Lampy sufitowe do kuchni i plafony

Lampy do jadalni

Zamiast tylko jednej lampy do kuchni wiszącej – która rozproszy światło w całym pomieszczeniu – doświetlmy również miejsca robocze: w tym koniecznie blaty i stół. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie oświetlenia podszafkowego w kuchni. Pracując przy blacie – tyłem do źródła światła – bez dodatkowego oświetlenia, bardzo szybko poczujemy znużenie i zmęczenie. W poprawie naszego samopoczucia skutecznie pomogą rozmieszczone punktowo lampy ledowe do kuchni. Jednak nie tylko – równie dobrze sprawdzą się popularne lampy na listwie do kuchni.

Lampy w kuchni - aranżacje

Jeśli wybraliście już oświetlenie do kuchni: ogólne i punktowe – pora na dopasowanie lamp kuchennych dekoracyjnych. Warto zaaranżować przestrzeń kuchenną tak, by nawiązywała do ogólnej stylistyki całego mieszkania. Szczególnie lampa, jaką zamontujemy nad wyspą kuchenną – będzie skutecznie przyciągała uwagę naszych gości. Dobrze więc, żeby była efektowna. W tym miejscu świetnie sprawdzą się lampy do kuchni wiszące. W zależności od rozmiaru wyspy – mogą to być dwie, trzy, a nawet cztery zawieszone obok siebie lampy kuchenne. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy długość kabla jest regulowana. Ułatwi nam to aranżację przestrzeni nad wyspą kuchenną.

Wybierz swój własny styl oświetlenia w kuchni

Poprzez oświetlenie kuchenne bardzo wyraźnie wykreujemy wnętrze – tak, jak mamy na to ochotę. Na szczęście możemy wybierać z szerokiego wachlarza dostępnych lamp kuchennych. I tak - lampy do kuchni w modnym ostatnimi czasy stylu prowansalskim idealnie skomponują się z przytulnym, klimatycznym wnętrzem. Natomiast, lampy do kuchni w stylu skandynawskim mają nieco bardziej prostolinijny, surowy charakter, a kuchenne lampy nowoczesne to już kompletny misz-masz: istna dowolność wzorów i kolorów. Udekoruj swoje wnętrze takim oświetleniem kuchennym, by każdego dnia spędzanie czasu w tym miejscu sprawiało ci czystą radość. Jeśli urządzasz także inne pomieszczenia swojego domu, zobacz także:

Lampy do salonu

Lampy do sypialni

Lampy industrialne