Duże żyrandole do salonu Znaleziono 45 produkty

Duży żyrandol do salonu - do jakich wnętrz? 

Duży żyrandol sprawdzi się najlepiej w salonie o odpowiednio wielkiej powierzchni. Szczególnie polecany jest w momencie, gdy ściany pokoju są wysokie. Wówczas możliwe jest zachowanie proporcji, które w tym wypadku są bardzo korzystne. Co więcej, duża lampa nadaje się do wnętrz zarówno minimalistycznych, jak i ich przeciwieństw, na przykład w stylu glamour. Trzeba jednak dobrać do wystroju odpowiednią formę oświetlenia.

Jaki model żyrandolu o dużych rozmiarach do salonu wybrać? 

Dobór żyrandola o większych wymiarach jest uzależniony od wystroju całego salonu. Możemy mieć do czynienia zarówno z oświetleniem opadającym w stronę podłogi, jak też rozszerzającym się ku ścianom. Oba warianty to przykłady dużych żyrandoli, jednak każdy sprawdzi się lepiej gdzie indziej. Niskie salony o pokaźnym metrażu to idealne miejsce dla lamp-pająków. Z kolei wysokie salony aż proszą się o model warstwowy, często uznawany za klasyczny. Do takich należy żyrandol AMP Normann Copenhagen w kolorze złota i zieleni. Jego wysokość wynosi 62,5 cm, natomiast średnica - 85 cm. 

Na co zwrócić uwagę wybierając dużą lampę wiszącą? 

Dobrą wskazówką jest to, by kupując żyrandol skupić się na ilości żarówek i tym, jakie są z danym modelem kompatybilne. To znacząco wpływa na jakość i ilość rozpraszanego światła, chociaż trzeba też wspomnieć o energooszczędności, która zawsze jest zaletą. Poza tym zachęcamy do upewnienia się, jaki sposób konserwacji żyrandola sugeruje jego producent. Zdecydowanie każdy użytkownik będzie cieszył się, kiedy czyszczenie danej formy oświetlenia będzie jak najprostsze. Często wystarczy zwilżona ścierka, która skutecznie usunie kurz z każdego z elementów. Pamiętaj, by robić to regularnie, ponieważ ma to znaczenie nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych, zwłaszcza dla alergików. 

Praktyczność, co to oznacza?

Możesz zastanawiać się, co oznacza fakt, że lampa jest praktyczna. Otóż chodzi tu o to, że spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, dobrze oświetla salon, jest łatwa w czyszczeniu i wyposażona w dodatkowe opcje, których szukasz. Do takich należy na przykład ściemniacz. Dla jednych praktyczne będą żarówki niewymienialne, dla innych - wprost przeciwnie. Podobnie sprawy mają się z ich rodzajem i energooszczędnością, której szuka jednak większość osób. Warto wspomnieć także o różnorodnych sposobach montażu. Duży żyrandol Half-Superstar Puff-Buff Design wykonywany na indywidualne zamówienie możesz podwiesić bezpośrednio do sufitu lub swobodnie na linkach stalowych o długości 150 cm. Dzięki temu dopasowanie oświetlenia do własnych wymagań i zamysłu na salon staje się jeszcze prostsze, tym bardziej że w różnych domach będzie ono prezentowało się zupełnie inaczej.

Przeczytaj także inne wpisy: