Krzesła tapicerowane Znaleziono 37 produkty

Historia powstania krzeseł tapicerowanych

Krzesła tapicerowane są udoskonaleniem konstrukcji znanej od wielu wieków. W starożytności i średniowieczu wykorzystywano kamienne i drewniane bloki do przybierania półleżącej, a następnie siedzącej. Dopiero w renesansie powstało krzesło w formie, jaką obecnie znamy. Ten rodzaj mebla przeszedł rewolucję w czasie epoki baroku, kiedy upowszechniły się krzesła tapicerowane. Nurty francuski i angielski nadawały kierunek w stylistyce mebli, które obecne były głównie na dworach królewskich. W klasycyzmie krzesła tapicerowane były ekskluzywnymi, bogato ozdobionymi elementami wystroju. W epoce klasycyzmu dopracowano także samą konstrukcję krzesła tapicerowanego, dodając do siedziska sprężyny, co zdecydowanie polepszyło komfort odpoczynku na krześle. Obecnie tego typu mebel wykorzystujemy w wielu typach wnętrz. Tapicerowane krzesła do kuchni, a także do jadalni doskonale sprawdzają się podczas przyjęć, dzięki temu zapewniamy gościom wygodę spożywania posiłków. Powszechnie wykorzystuje się również krzesła tapicerowane pokojowe, na których można oddać się lekturze ulubionej książki lub odetchnąć przy filiżance kawy lub herbaty.

  • Krzesła skandynawskie tapicerowane
  • Krzesła tapicerowane nowoczesne

Gdzie sprawdzą się krzesła tapicerowane?

Krzesła tapicerowane sprawdzą się w każdym wnętrzu, a ich szeroki wybór pozwoli na dopasowanie typu i stylistyki mebla do naszego domu. Tapicerowane krzesła do kuchni będą wyróżniającym się elementem wystroju. W kuchniach w stylu skandynawskim lub prowansalskim możemy zastosować krzesła tapicerowane z białymi nogami, które będą się dobrze komponować we wnętrzu lub potraktować mebel jako wyróżniający się element. Szczególnie przydatne okażą się beżowe krzesła tapicerowane lub krzesła tapicerowane z czarnymi nogami. W salonach krzesła tapicerowane traktowane są często jako dodatkowy mebel, zastosowany w formie dopełnienia stylizacji wnętrza. Zastosowanie kolorowych krzeseł, które dostępne są w naszym sklepie, zwrócą uwagę niejednego gościa. W naszej ofercie znajdują się również krzesła tapicerowane do biurka, które będą nie tylko ozdobą domowego biura, ale zapewnią wymagany komfort dla użytkownika.

Hity ostatnich lat – tapicerowane krzesła pikowane i krzesła patchworkowe

Tapicerowane krzesła pikowane posiadają bogatą, ale nienarzucającą się stylistykę. Pikowanie nadaje krzesłom elegancji, przywodzącej na myśl meble znajdujące się w dworach królewskich. W ekskluzywnych krzesłach tapicerowanych oprócz pikowania stosuje się również ozdoby obrzeży oparcia oraz nóg krzesła. Często ekskluzywne krzesła tapicerowane tworzy się z trwałych materiałów, dzięki którym krzesło będzie służyło przez wiele lat. Tapicerowane krzesła dębowe, dostępne w naszym sklepie są meblami produkowanymi z wysokiej jakości drewna, które wpływa na dłuższą żywotność i funkcjonalność krzesła. Dużą popularnością cieszą się również krzesła patchworkowe, które w ostatnich latach wróciły do łask. Technika tworzenia tkanin metodą patchworku nie jest niczym nowym. W Anglii ta technika była stosowana przez ubogie społeczeństwo do tworzenia ubrań. Obecnie patchwork jest wykorzystywany przez osoby żyjące w stylu less waste, dzięki czemu ogranicza się wyrzucanie kawałków materiałów pozostałych po obróbce. Tą techniką tworzy się obecnie m.in. krzesła patchworkowe, które są niepowtarzalnymi, małymi dziełami sztuki.