Kinkiety łazienkowe drewniane Brak produktów w tej kategorii

Na co zwrócić uwagę wybierając drewniany kinkiet do łazienki?

Każdy łazienkowy kinkiet drewniany powinien być dostosowany do specyficznych warunków panujących we wnętrzu, czyli do panującej wilgotności oraz wysokiej temperatury. Dlatego podstawa, a także klosz kinkietów impregnuje się z użyciem odpowiednich specyfików, dzięki czemu zyskują one odporność na wilgoć – nie butwieją i nie kruszeją, spełniając tym samym swoje funkcje przez bardzo długi czas. Warto dodać, że każdy drewniany kinkiet łazienkowy powinien wyróżniać się klasą szczelności co najmniej IP44. Mówi ona o tym, że kinkiet odporny jest na działanie strumienia wody, co jest szczególnie ważne, gdy jest on zawieszony przy lustrze zamocowanym nad umywalką.

Biel i czerń w zestawieniu z drewnem to ponadczasowe zestawienie wykorzystywane przez projektantów drewnianych kinkietów łazienkowych

Drewniane kinkiety do łazienki wyróżniają się ogromną dostępnością modeli, które wprowadzą wyjątkowy klimat do wnętrza. Świetnie prezentują się lampy tworzone w całości z drewna, warto jednak stawiać także na produkty zawierające akcenty w innych barwach, które przełamią wizerunek kinkietów, wprowadzając do łazienki element przykuwający uwagę. Za takie akcenty uważa się kolor biały oraz czarny. Większość drewnianych kinkietów do łazienki ma podstawę lub szczyt klosza w jednym z wymienionych wyżej kolorów, ale wystarczy, że lampy będą miały drobne elementy dekoracyjne, aby zachwycały one każdego.

Nowoczesny, a może rustykalny? Zobacz nasze propozycje, jaki drewniany kinkiet łazienkowy będzie odpowiedni do Twojego wnętrza?

Wybierając kinkiet z drewna do łazienki mamy do dyspozycji wiele produktów podkreślających charakter wnętrza. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się produkty utrzymane w stylistyce vintage – takie kinkiety mają proste kształty, wyglądem nawiązującym do lamp biurkowych. Świetnie prezentują się one przede wszystkim we wnętrzach typu retro, ale dobrze komponują się one także w wystroju eklektycznym, czy skandynawskim. Możemy wybrać również nowoczesne kinkiety drewniane do łazienki o regularnej formie prostopadłościanów, czy sześcianów, które z pewnością przypadną do gustu minimalistom.

Łazienkowy drewniany kinkiet pozwala uczynić przytulną przestrzeń, idealną do relaksowania się w domowym SPA

Oświetlenie niewątpliwie wpływa na budowanie klimatu w pomieszczeniu, co warto wykorzystać również w łazience. Wykorzystując drewniane kinkiety do łazienki emitujące rozproszone światło, tworzymy przytulne wnętrze, w którym warto oddać się długiej, relaksującej kąpieli po ciężkim dniu.

Umieszczone nad lustrem, czy po obu jego stronach? Jakie kinkiety drewniane do łazienki będą odpowiednie?

Drewniane kinkiety do łazienki najczęściej umieszczane są w przy lustrze, dzięki czemu dają one światło potrzebne do prowadzenia codziennej toalety. Większość osób umieszcza kinkiety po obu stronach lustra, dzięki czemu równomiernie doświetlają pożądaną przestrzeń. Dostępne na rynku poziome warianty kinkietów z drewna do łazienki można umieszczać również nad lustrem. Warto wybierać jednak modele pozwalające na emitowanie światła o dużych wartościach lumenów, minimum 800, aby świeciły one wyraźnie na przykład podczas tworzenia makijażu.

Zobacz także: