Czarne żyrandole do kuchni Znaleziono 48 produkty

W jakiej kuchni najlepiej sprawdzi się żyrandol w czarnym kolorze? 

Czarne żyrandole są mocnym akcentem wnętrzarskim, dlatego warto jest dopasować je w taki sposób do wystroju kuchni, aby dopełniały wizerunek pomieszczenia, ale jednocześnie go nie przytłumiały. Obecnie w modzie jest dostosowywanie ich do mocnych aranżacji, najczęściej z wykorzystaniem barw butelkowej zieleni, czy granatu. Takie zestawienie prezentuje się wyjątkowo, ale należy mieć na uwadze, że wpływa to na optycznie pomniejszenie pomieszczenia. Dlatego takie zestawienie najlepiej sprawdza się w obszernych wnętrzach, które dzięki temu stają się zdecydowanie bardziej klimatyczne. Lampy sufitowe w czarnym kolorze można zastosować także do jasnych kuchni, tworząc w ten sposób ponadczasowy akcent, który dodatkowo uatrakcyjni wizerunek pomieszczenia. Wspomniany typ oświetlenia można zastosować do wielu aranżacji, o czym szerzej piszemy poniżej.

Czarne oświetlenie do kuchni w stylu loftowym oraz retro

Czarne modele żyrandoli do kuchni mają wszechstronne zastosowanie, z czego rewelacyjnie komponują między innymi w aranżacjach typu retro, ale dobrze wyglądają również w kuchniach loftowych. Przeważają tutaj modele nawiązujące do stylistyki lamp przemysłowych sprzed kilkudziesięciu lat. Mogą zawierać klosze w kształcie szerokich stożków lub przypominające duże misy z delikatnie wywiniętym na zewnętrz rantem. Nierzadko ich wygląd jest celowo postarzany, co rewelacyjnie prezentuje się we wnętrzach vintage, czy na tle ceglanej lub betonowej ściany kuchni w stylu loftowym. Niewątpliwie nadają one kuchniom eleganckiego charakteru. Jeśli chcemy, aby dominował w nich przytulny klimat, dobierzmy do lamp żarówki świecące ciepłym światłem.

Czarna lampa sufitowa sprawdzi się w kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym

W trendach wnętrzarskich od kilku lat wyraźnie dominuje nowoczesna stylistyka, opierająca się przeważnie na zastosowaniu minimalistycznych dodatków, w tym także czarnych żyrandoli wykorzystywanych w kuchni. Regularne, kuliste bądź formy sześcianów doskonale dopełniają wizerunek wnętrz i znacznie ułatwiają dostosowanie pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Warto dodać, że minimalizm nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego wspomniane modele oświetlenia będą stylowe nie tylko teraz, ale i za kilka lat. Z drugiej strony mamy możliwość uzupełniania aranżacji o finezyjne warianty czarnych lamp sufitowych, będące wyjątkowym elementem wystroju kuchni, który z pewnością będzie przyciągał spojrzenia. Modele z kloszem ażurowym lub z przydymionego szkła dodadzą oryginalności każdemu wnętrzu.

Ekskluzywne warianty czarnych żyrandoli nadadzą Twojej kuchni wyjątkowego wyrazu

W ekskluzywnie urządzonych kuchniach, na przykład w stylu glamour sprawdzą się czarne żyrandole przypominające świeczniki. Oprócz kilku punktów oświetleniowych zawierają także dekoracje w postaci kryształków odbijających światło, co zawsze prezentuje się zjawiskowo. Przeważnie są to okazałe modele, które najlepiej sprawdzają się w wysokich pomieszczeniach, co pozwala na zrównoważenie ich proporcji, ponadto wnętrze wydaje się zdecydowanie bardziej przytulne.

Zobacz także inne artykuły: