Lampy stojące do salonu Znaleziono 305 produkty

Postaw na lampy stojące do salonu jako formę dekoracji wnętrza

Lampy stojące do salonu to współcześnie designerski trend. Wnętrze salonu bez takiego oświetlenia nie jest w pełni wykończone, pod przysłowiowy "klucz". Pomimo, iż lampy stojące do salonu pełnią funkcję dodatkowego źródła światła w stosunku do tego sufitowego to jego znaczenie dla kształtowania nastroju i klimatu wnętrza salonu jest priorytetowe. Designerzy potwierdzają, że światłem bocznym malujemy przestrzeń, tworząc m.in. romantyczny czy ciepły i relaksujący nastrój. Poza tym ze względu na to, iż wysokie lampy stojące do salonu zwracają uwagę użytkowników i gości salonu - stojąc w nim - pełnią też dumnie rolę dekoracyjną. W przestrzeniach, gdzie stawia się na minimalizm w dodatkach, właśnie lampy stojące do salonu nierzadko - wyłącznie one - zdobią przestrzeń.

Odśwież wnętrze pomieszczenia z piękną lampą stojącą do salonu

Jeśli masz ochotę na szybką zmianę w swoim salonie, chciałbyś coś upiększyć, zmienić bądź nadać wyjątkowy charakter salonowi, to dobrym pomysłem jest zakup lampy stojącej do ów wnętrza. Może nawet nie tylko jednej. Obecnie lamp stojących, podłogowych w wielu projektach salonu jest wiele i nie koniecznie są to komplety. Postaw na różne lampy, ale połączone wspólnym stylem lub kolorystyką. I tak na przykład czarna lampa stojąca do salonu w całości w tej kolorystyce, minimalistyczna w kształcie świetnie współgrać będzie z białą lampą dla kontrastu bądź z lampami w odcieni modnej miedzi i złota.

W kategorii lampy do salonu zobacz również:

Lampy wiszące do salonu

Lampy sufitowe do salonu i plafony

Lampy z transparentnymi kloszami można połączyć z innymi z kategorii: ekskluzywne lampy salonu, zdobione bogato kryształkami szklanymi bądź akrylowymi w połączeniu np.: z chromem. Wciąż modowym hitem jest też duża lampa stojąca do salonu typu "wędka"

Lampy stojące do salonu - propozycje kolorystyczne i materiały

Czerń, biel oraz drewno to połączenie ponadczasowe i będzie nam służyć prawdopodobnie przez lata, nawet jeśli zdecydujemy się na zmiany we wnętrzu salonu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Wkomponowują się naprawdę w wiele stylów poprzez swoją neutralność kolorystyczną i zawsze modne drewno. Do bieli i czerni lamp w salonie pięknie wygląda zwłaszcza jasne drewno. Popularne są też lampy transparentne, z dużej ilości szkła, a także te z dodatkiem chromu czy metalu proszkowanego. Do klasycznych czy retro wnętrz dobrym rozwiązaniem są mosiężne lampy stojące do salonu. W kolorystyce często dominują też szarości, zwłaszcza modny obecnie antracytowy kolor. Jeśli nie boimy się niebanalnych wnętrz, a wręcz lubimy eklektyczny styl, zwany często pop-art postawmy na modne lampy stojące do salonu w wielu intensywnych kolorach.

Kinkiety do salonu

Żyrandole do salonu

Nowoczesne lampy do salonu