Lampy do salonu Znaleziono 1326 produkty

Lampy do salonu - wykreuj nastrój światłem

Sposób i poziom oświetlenia przestrzeni salonowej poprzez odpowiednie usytuowanie i wybór rodzaju lampy do salonu, ale także wybór ich większej ilości i różnego typu wpływa istotnie na odbiór gotowej aranżacji wnętrza jako całości. Obecnie designerzy wnętrz podkreślają znaczenie, jakie odgrywa oświetlenie salonu, tuż obok stylowych krzeseł, stołu, czy stylowych mebli. Nazywają to często grą światła, dzięki której możemy uzyskać efekt m.in. ocieplenia wnętrza, doświetlenia w przypadku ubogiego dostępu do naturalnego światła, bądź podkreślenia stylu salonu, wykorzystując lampy do salonu jako swoistą dekorację. Salon może, dzięki stosownie dobranemu oświetleniu, prezentować różne swoje odsłony w danym momencie w zależności od użytego światła pochodzącego z lampy do salonu.

Jakie oświetlenie do salonu wybrać?

Oświetlenie salonu to ważny i odrębny temat w zakresie urządzenia głównego, reprezentacyjnego pomieszczenia domu. Rozpocznij więc od określenia dostępu do naturalnego światła słonecznego i tym samym odpowiedź na pytanie: ile światła wpada do salonu? Ustalenie na jakie strony zwrócone są przestrzenie okienne salonu jest ważne. Następnie dokonaj strefowania salonu, bo w ślad za tym oświetlenie salonu przybierze odpowiedni układ. I tak na przykład: strefa jadalniana - tu obowiązkowo: lampa nad stołem w salonie, zaś strefa wypoczynkowa to lampy stojące, podłogowe bądź lampy na komodę do salonu. W przypadku zaś szalenie modnych otwartych kuchni na salon powstaje dylemat typu: lampy do salonu z aneksem kuchennym - jakie wybrać? Gdzie w tym wypadku funkcjonalnym rozwiązaniem wydają się być lampy ledowe do salonu i ów kuchni. Następnym punktem jest wybór lamp do salonu zgodnie ze stylem pomieszczenia. Warto – z obecnymi trendami - postawić m.in. na trzy typy lamp. Oto modne lampy do salonu:

* lampy sufitowe jako tradycyjne oświetlenie salonu

* lampy stojące do salonu / podłogowe bądź do ustawienia na komodzie czy stoliku

* lampy ścienne, tak zwane kinkiety do salonu czy reflektory

Styl wnętrza a dobór odpowiedniego oświetlenia i lamp do salonu

W przypadku salonu klasycznego czy też retro stylu postaw na lampy ze szklanymi kloszami zwróconymi źródłem światła w górę bądź w dół - w zależności od potrzeby doświetlenia salonu - oraz wykwintnie powyginanymi metalowymi pręcikami w fantazyjne wzory. Dla glomour stylu proponujemy żyrandole kryształowe czy lampy do pokoju dziennego bogato zdobione, np.: w miedzianym, złotym odcieniu. Styl zaś nowoczesny wymaga do salonu minimalistycznych lamp. Świetnie wyglądać może prosta czarna lampa do salonu czy lampy w stylo art deco. W wysokich, loftowych przestrzeniach polecamy wziąć pod uwagę m.in. oświetlenie typu: halogeny w salonie. Dostępne na rynku są ciekawe modułowe halogenowe oświetlenie w formie zawieszonych liniowo reflektorów. Jeśli poszukujesz więcej lamp do salonu, sprawdź także inne propozycje, np.:

Lampy wiszące do salonu

Żyrandole do salonu

Nowoczesne lampy do salonu