Lampy wiszące do salonu Znaleziono 801 produkty

Lampy wiszące w salonie jako główne źródło światła

To właśnie lampy wiszące w salonie czy też nazywane lampami sufitowymi wiszącymi sprawiają, że główne pomieszczenie w naszym domu wypełni się światłem, gdy to naturalne jest niewystarczające bądź brak go po zmroku. Lampy wiszące oddają najwięcej światła - zwłaszcza te świecące w górę i dzięki temu dodatkowo odbijające światło żarówek w bieli sufitu bądź lampy o transparentnych kloszach. Przykładem mogą być lampy wiszące do salonu kule, które przeważnie zwisają z sufitu w większej ilości niż tylko para, na różnych wysokościach. Kula to idealny kształt sam w sobie i przenosi swój minimalizm i idealność na lampy wiszące do sufitu. Rewelacyjnie pasują do salonu nad stołem jadalnianym bądź jako centralna lampa salonu.

Dopasuj lampy wiszące do charakteru salonu

Każdorazowo lampy wiszące do salonu muszą współgrać z wyposażeniem wnętrza, dominującymi kolorami i jego dekoracjami - jak mawiają projektanci i designerzy wnętrz. Dlatego też, przy wyborze typu lampy wiszącej do salonu należy wziąć pod uwagę charakter pomieszczenia, w tym także meble oraz styl (np. industrialny, nowoczesny, klasyczny, itd.) w jakim jest urządzone.

Zobacz także inne lampy do salonu:

Lampy sufitowe do salonu i plafony

Lampy stojące do salonu

Modny obecnie w wielu rodzinnych salonach jest minimalizm, prostota i zamknięte w nim najprostsze w swej postaci piękno. Warto zapoznać się z ofertą z kategorii: lampy wiszące do salonu prezentujące styl skandynawski, w którym królują uniwersalne, ponadczasowe i proste w swojej formie lampy wiszące w kolorze śnieżnej bieli, nierzadko w połączeniu z drewnopodobnym motywem bądź prawdziwym drewnem, czy metalem. Dla osób preferujących inne style, również oferujemy dużą gamę wiszących lamp salonowych do wyboru.

Żyrandole do salonu

Nowoczesne lampy do salonu

A więc jakie modowe trendy panują w wyborze oświetlenia do salonu?

Poza omówionymi już lampami wiszącymi typu transparentne kule, będących niejednokrotnie połączeniem szkła i chromu bądź metalu proszkowanego czy też prostymi lampami w stylu skandynawskim, polecamy zainteresować się też innymi modnymi rodzajami lamp wiszących. Niezwykle trendy w ostatnim czasie stały się lampy wiszące do salonu miedziane czy złote, ale o prostej formie. Świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz jako wyrazisty i dekoracyjny element. Polecamy miedziane lampy wiszące, np. nad stół w części jadalnianej salonu. Do modernistycznych aranżacji czy wnętrz industrialnych typu loft pasują idealnie lampy wiszące do salonu czarne. Podsumowując, kolorystyka biel, czerń, odcienie miedzi i złota, transparentność szkła i dodatki z drewna bądź chromu są w tym sezonie bardzo modne, jednocześnie wydając się być ponadczasową dekoracją.

Jeśli chcesz urządzić także inne pomieszczenia przejrzyj również kategorie, np.:

Lampy do sypialni

Lampy do kuchni

Lampy do jadalni