Lampy sufitowe i plafony do salonu Znaleziono 73 produkty

Funkcjonalne i zarazem eleganckie, czyli lampy sufitowe do salonu i plafony

Plafony do salonu w wersji tych z lat minionej epoki to już historia, choć jednocześnie świetna inspiracja do tworzenia lamp sufitowych w nowoczesnym stylu. Nie bójmy się nazewnictwa plafony, lampy sufitowe, bowiem obecnie pod tym terminem ukryte są naprawdę piękne, bogate we wzornictwie i rodzajach wykorzystanych materiałów, a także o nieszablonowej stylistyce lampy do salonu. Przytulony do sufitu, wysoko zawieszony plafon sufitowy led do salonu rewelacyjnie oświetla pomieszczenie, tworząc na powierzchni sufitu subtelną, mleczną poświatę światła ledowego, dodatkowo odbijając ów światło od bieli sufitu rozświetla jego wnętrze, nie pozostawiając ciemnych zakamarków. Obecnie do wyboru mamy plafony zarówno minimalistyczne w swojej stylistyce, które wręcz wtapiają się w sufitową powierzchnię, bądź takie, które szczycą się bogatym zdobieniem, nadając luksusowości i glamour charakteru salonowi.

Zobacz także:

Lampy do salonu

Lampy wiszące do salonu

Mały metraż, niewielka wysokość salonu - plafon do salonu czy inne oświetlenie?

Lampy sufitowe do salonu są również niezwykle funkcjonalne. Jeśli nasz salon nie jest duży metrażowo, a przede wszystkim jego wysokość jest niska, co występuje nierzadko w budownictwie blokowym lat 70-80, to warto postawić na omawiane lampy sufitowe typu plafon sufitowy. Nie ogranicza on przestrzeni, jest wówczas bardzo praktyczny, nie przeszkadza przy komunikacji w salonie, a zarazem naprawdę może być wyrazistą dekoracją i dodatkiem do salonu.

Jakie lampy sufitowe do salonu wybrać?

Pokrótce przyjrzymy się oferowanym plafonom sufitowym do salonu. Polecamy zwłaszcza zwrócić uwagę na następujące:

* dla minimalistycznych i typu skandynawskiego wnętrz - proste lampy sufitowe na bazie koła, z materiałów typu transparentne szkło, chrom, tekstylny materiał w kolorach bieli, szarości, beżów, bądź też przepiękne plafony w oprawie drewnianej

* dla glamour wnętrz, bogato zdobionych - plafony o niesztampowym kształcie, z ciekawie powyginanych elementów, czy też zdobione kryształkami ze szkła czy akrylu, mieniące się, bądź w kolorystyce złota czy szalenie modnej obecnie miedzi

* dla klasycznych wnętrz - zarówno plafony tradycyjne na bazie koła jak i bardziej wykwintne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest lampa sufitowa - plafon jako zestawienie ze sobą większej liczb okrągłych kloszy i uzyskanie efektu trzech przytulonych plafonów sufitowych w salonie.

Lampy stojące do salonu

Kinkiety do salonu

Żyrandole do salonu

Nowoczesne lampy do salonu