Karafki na wodę, do whiskey Znaleziono 34 produkty

Karafki – praktyczny i efektowny sposób przechowywania płynów

Karafki na ogół kojarzą nam się z naczyniami służącymi do przechowywania ulubionych alkoholi. Wbrew pierwszej myśli, możemy zdecydować się także na karafkę na wodę, czy oleje. Karafka na oliwę będzie prezentować się niezwykle elegancko na kuchennym blacie. To niepozorne szklane naczynie ma szansę stać się ozdobą niejednej półki. Oczywiście, warto mieć na uwadze różnice pomiędzy karafkami – inaczej zaprojektowana jest karafka do whisky i karafka do wina. Odrębny design cechuje także naczynie na wspomnianą już oliwę. Jeżeli chodzi o karafki na wodę, są one dostosowane do efektownego serwowania napoju gościom. Dostępne w różnorodnych formach w pełni dopasują się do pozostałych naczyń. Możemy zdecydować się na zakup karafki o nietypowym opływowym kształcie lub też taką, która została dodatkowo wyposażona w korek, który pozwoli nam ochronić płyn przed chłonięciem zapachów. Smukłe i eleganckie w formie karafki mogą przysłużyć się funkcjonalnością, ale również spełniać rolę niebanalnej ozdoby domowego barku. Tak zaserwowane alkohole zachwycą gości odwiedzających nasze lokum. Płyny przechowywane w karafkach można zamknąć, dzięki czemu dłużej zachowają świeżość, oraz zabezpieczymy je przed nieprzewidzianym rozlaniem. Raz nabyte naczynie z całą pewnością będzie wykorzystywane przez długie lata.

- Designerskie misy

- Unikalne kubki

Jaką karafkę wybrać na prezent?

Karafka na prezent to doskonały pomysł, nie tylko dla smakoszy najwyższych gatunkowo win. Jeżeli nasi znajomi cenią sobie dobrą kuchnię z dowolnego regionu świata, śmiało możemy sprawić im karafkę na oliwę, z której korzystać będą podczas przygotowywania codziennych posiłków. Naczynie takie jak karafka Eva Solo sprawdzi się w roli prezentu dzięki niebanalnemu projektowi, oraz niezwykłej praktyczności. Przemyślany design będzie cieszył oko przy każdorazowym sięgnięciu po przechowywany w niej płyn procentowy lub też nie. Karafki marki Eva Solo cechuje minimalistyczny kształt, który jednak nie ujmuje im praktyczności. Przemyślany i jednocześnie intrygujący projekt naczyń takich jak karafka na oliwę i ocet, czy też butelka na napoje z pewnością znajdą zastosowanie w niejednym domu. Dodatkową zaletą butelki jest fakt, że nadaje się ona do mycia w zmywarce, co ułatwia zachowanie jej w czystości. Smakosze win z pewnością docenią karafkę na wino od Eva Solo, która dzięki przemyślanemu projektowi wzmacnia proces utleniania, co więcej jest ona wyposażona w system drip-free zapobiegający kapaniu. Szklana karafka doskonale wpasuje się w wystrój panujący w domu lub też porządek zachowany w barku. Karafki mogą okazać się naprawdę trafioną niespodzianką. Dostępne na rynku różnorodne wersje szklanych naczyń tego typu pozwolą nam na dobór idealnie wpisującego się w gust każdej osoby, modelu.

Karafki na alkohol idealnym rozwiązaniem na podanie napoju przyjaciołom

Dla osób ceniących sobie wykwintne przechowywanie alkoholi, niezwykle przydatna okazać się może karafka do whisky lub innego napoju zawierającego procenty. Ponadto degustowanie trunków podawanych w eleganckich karafkach, sprawi, iż zyska ono jeszcze bardziej dostojnego smaku. Karafka do wina to popularny sposób przechowywania wysokiej jakości napojów alkoholowych w domowych barkach. Tak przechowywane napoje prezentują się znacznie bardziej elegancko, tworząc przy okazji rodzaj ozdoby. Subtelna demonstracja ulubionych trunków jaką gwarantują karafki ułatwi nam również dobór tego idealnego do konkretnej okazji. Wiadomo, że w przypadku świętowania rocznicy ślubu naszą uwagę od razu przyciągnie karafka do wina o nietypowej stylistyce, którą cechuje wysoka jakość wykonania, natomiast podczas niespodziewanej domówki – ta, w której przechowujemy inne, mniej okazjonalne alkohole. Jeżeli okaże się, że dana karafka jest ponadto prezentem od bliskich, tym bardziej przyjemnie będziemy wyjmować ją z półki podczas domowych imprez, opowiadając przy okazji jej niezwykłą historię. Karafki na alkohol to również doskonały pomysł na pamiątkę z podróży. Wybierając się do Francji - stolicy wybornych win, z łatwością uda nam się odnaleźć odpowiednie naczynie na ten właśnie trunek. Natomiast przebywając we Włoszech śmiało możemy zdecydować się na zakup karafki na oliwę, która często pełni rolę obowiązkowego wystroju tamtejszych kuchni. Okazuje się, że coś tak niepozornego, jak karafka może stać się uosobieniem najpiękniejszych wspomnień w naszym życiu.