Lampy podłogowe Znaleziono 316 produkty

Dobierając oświetlenie do wnętrz musimy kierować się nie tylko estetyką lamp i opraw świetlnych, ale i funkcjonalnością oraz jakością światła, które tworzyć będzie odpowiedni klimat w naszym domu. Jakość światła wpływa na nasze samopoczucie i zdolność do wypoczynku, dlatego producenci oświetlenia kładą nacisk na jego barwę oraz to w jaki sposób oddziałuje ono na otoczenie. Lampy podłogowe w tym zestawieniu stanowią zarówno oryginalne, jak i funkcjonalne rozwiązanie problemu designerskiego i funkcjonalnego oświetlenia we wnętrzach naszych mieszkań. Lampy podłogowe doskonale sprawdzą się w salonie lub sypialni, gdzie stanowić będą nie tylko ciekawy i mocny akcent aranżacyjny, ale i świetnie wkomponują się w charakter i przeznaczenie danego pomieszczenia. Dobrze dobrane lampy podłogowe mogą stanowić integralny element wnętrza i być niemal niezauważalne. Mogą także wyjść na pierwszy plan i stanowić silny akcent wystroju, który nada wnętrzu pikanterii i zaskoczy odwiedzających nas gości. W ofercie Pufa Design znajdziecie ekskluzywne i oryginalne lampy podłogowe takich producentów jak: Zuiver, VITA Copenhagen, HK Living, HOP Design, Menu, Muuto, Normann Copenhagen, Puff Buff, Seletti i wielu innych. Dzięki designerskiemu stylowi i starannemu wykonaniu, lampy podłogowe z naszej oferty pomogą Wam stworzyć wyjątkowa atmosferę, zachowując jednocześnie dobry smak, elegancję i funkcjonalny charakter wnętrza. Sprawdź jakie lampy mamy w swojej ofercie!

Lampy podłogowe

Lampy podłogowe stanowią nowoczesną dekorację domu, mając na celu stworzenie nie tylko pięknego, ale przede wszystkim praktycznego systemu oświetleniowego. Dlatego o lampach podłogowych można myśleć jak o oświetleniu wielofunkcyjnym. Jego rola będzie zmienna i zależna od sposobu, w jaki oprawy zostaną wykorzystane w konkretnym wnętrzu.

Klimatyczny salon z lampą podłogową 

Lampy podłogowe do salonu to najczęściej lampy stojące, które są mobilne. Z założenia umieszczamy je przy fotelach i krzesłach. Lampy podłogowe do czytania nadają odpowiednie światło dla osób spędzających czas przy książce, ceniących spokój i relaks. Dobrym wyborem mogą okazać się w tym wypadku lampy podłogowe trójnóg bądź lampy podłogowe loftowe. Dla wymagający sprawdzą się lampy podłogowe led - najczęściej wyposażone w ściemniacz zapewniający regulację natężenia światła.

Wymagająca łazienka 

Łazienka, choć zazwyczaj jest stosunkowo nieduża, to jednak wymagająca, jeśli chodzi o odpowiedni projekt instalacji oświetleniowej. Najmodniejsze i jednocześnie najbardziej praktyczne lampy łazienkowe to spotlighty. Charakteryzuje je nowoczesny design i punktowe źródło światła, które może być skierowane w określoną przestrzeń. Lampy te mogą stanowić oświetlenie główne pomieszczenia bądź być uzupełnieniem innej, zawieszonej centralnie lampy i oświetlać jedynie wybrane strefy wnętrza. Jeśli chodzi o lampy, które możemy ustawić na podłodze, to w przypadku łazienki lepiej decydować się na nie przy dużych powierzchniach. W niewielkiej przestrzeni spotlighty lub plafony sprawdzą się najlepiej.

 Wyjątkowy ogród 

Lampy ogrodowe pozwalają nie tylko na oświetlenie terenów wokół domu. Ozdobny charakter i klimatyczny wygląd wielu z nich pozwoli ciekawie zaaranżować oświetlone miejsce. Lampy o okrągłym kształcie to obecnie najmodniejsze rozwiązanie dla naszego ogrodu. Cześć z nich znajduje swoje zastosowanie również we wnętrzach jako lampy podłogowe kule. Postawione w rogu pomieszczenia sprawią, że wnętrze nabierze nowego charakteru – będzie przytulne i klimatyczne, rozpraszając wokół ciepłe światło.

Niebanalny styl lamp podłogowych

 Kupując lampę warto kierować się własnym wyczuciem. Oświetlenie wraz z upływem czasu zmienia się i ewoluuje. Obecnie posiada bardzo zróżnicowany design. Na uwagę zasługują lampy podłogowe glamour. Ich bogate, liczne zdobienia dobrze wpisują się we wnętrza luksusowe, pełne przepychu i bogactwa. Zwolennicy minimalizmu docenią lampy podłogowe w stylu skandynawskim. Cechuje je niepowtarzalny urok, a zarazem skromność i minimalizm formy. Lampy podłogowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych od złota po czerń. Mogą stanowić również integralną część pomieszczenia, np. jako tło dla tapety dominującej we wnętrzu.

Niekiedy podstawę lampy podłogowej wsuwa się pod sofę, czasem nieco bardziej tradycyjne, skupia uwagę ozdobnymi kloszami. Abażury są istotną częścią lampy, od nich bowiem zależy intensywność światła i klimat nadany wnętrzu. Abażury do lampy podłogowej osłaniają światło żarówki, które staje się mniej ostre i szkodliwe dla oczu. Warto pamiętać, iż nowoczesne lampy podłogowe potrafią skutecznie zmienić odbiór nawet prostego wnętrza decydują bowiem o jego charakterze. Ich zaletą jest to, że doskonale prezentują się zarówno po włączeniu źródła światła, jak i wtedy, gdy nie świecą.