Kinkiety ogrodowe Znaleziono 46 produkty

Kinkiety ogrodowe to sprawdzone źródło światła zewnętrznego

Kinkiety ogrodowe od wielu lat są standardem w kwestii oświetlenia ogrodów, altan czy tarasów. Kinkiet jest wynalazkiem francuskim, który został stworzony na potrzeby paryskiej sceny teatralnej. Kameralna atmosfera tworzona w trakcie przedstawień była możliwa dzięki specjalnej konstrukcji klosza kinkietu, który rozpraszał światło. W nieco zmienionej formie wynalazek przetrwał do dziś i kinkiety stosowane są we wnętrzach i ogrodach do budowania wyjątkowej atmosfery. Kinkiety ogrodowe umieszczać można nie tylko w ogrodzie, ale mogą być instalowane również np. nad wejściem do domu lub garażu. Nowoczesne kinkiety ogrodowe mogą przybierać różne formy – przykładowo możemy wybrać kinkiety w postaci kostki dostępne w kilku wariantach kolorystycznych lub w formie delikatnych małych kul lub poszerzanych okręgów, itd.

Ogrodowe kinkiety retro – nawiązanie do minionej epoki

Kinkiety ogrodowe retro w przeciwieństwie do nowoczesnych kinkietów ogrodowych swoim wyglądem nawiązują do dawnego stylu w aranżacjach wnętrzarskich i ogrodowych. Kinkiety retro najczęściej mają formę ażurową lub prostych kloszy. W przypadku kinkietów ogrodowych retro można np. znaleźć w naszym sklepie klasyczne formy w kolorze srebrnym lub czarnym, przypominające lampy biurowe. Kinkiety retro są także dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących prostotę i klasyczne wzornictwo. 

Kinkiety ogrodowe do oświetlania przydomowej przestrzeni

Kinkiety ogrodowe skutecznie oświetlą taras, jednocześnie emitując subtelne światło, które będzie wyjątkową oprawą spędzanych tam wieczorów. Cechą kinkietów jest również możliwość rozpraszania światła. Jakie zatem kinkiety ogrodowe wybrać? Wiele zależy od tego, jakiego źródła światła potrzebujemy, a także jakie wzornictwo przypadnie nam do gustu. Odpowiedzią na obie te kwestie są produkty z naszego sklepu. Przykładowo antracytowe kinkiety renomowanej niemieckiej firmy dostępne są w wielu wariantach – krótkie i długie kinkiety czy podwójne kinkiety tarasowe z możliwością regulacji kierunku padania strumienia światła mają szeroki zakres zastosowania. W naszym sklepie internetowym posiadamy kinkiety ogrodowe pasujące między innymi do lamp stojących – do lamp-latarenek czy lamp z postaciami małp.