Taborety Znaleziono 46 produkty

Multifunkcyjne taborety – meble godne króla

Drewniane, tapicerowane, na kółkach – taborety to jedne z podstawowych mebli do domu. Co ciekawe, mają kilka różnych funkcji – w zależności od wnętrza. Dlaczego warto mieć w swoim mieszkaniu nie jeden a kilka stylowych taboretów i jakie mogą mieć role: w salonie, przedpokoju, sypialni?

Choć taborety to chyba najmniej skomplikowane meble do siedzenia, jakie kiedykolwiek wymyślono – mają bardzo bogatą historię i nieobce im są... królewskie tradycje. Pierwotnie wykonane z drewnianego siedziska w kształcie koła, kwadrata lub prostokąta, dla którego podstawą były – w zależności od wersji – trzy lub cztery nogi. Podczas gdy dziś trudno wyobrazić sobie dom bez choćby jednego stołka – kiedyś taboret był przeznaczony jedynie dla króla lub wysoko urodzonych dam. Trudno się temu dziwić, skoro setki wieków wcześniej na taborecie zasiadał sam Faraon. Władca Egiptu z pewnością złapałby się za głowę, gdyby wiedział jak wiele funkcji mogą pełnić współczesne taborety.

Mała sypialnia? Taborety zastąpią przynajmniej dwa meble

Taborety to bardzo wdzięczne meble – są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu nie sprawią nawet najmniejszych trudności z przechowywaniem. Kiedy tymczasowo nie będą potrzebne, możesz ustawiać jeden taboret na drugim i schować do szafy. Dlatego, jeśli Twoja sypialnia do największych nie należy, zaoszczędzisz trochę miejsca, kiedy zamiast fotela z oparciem do toaletki wybierzesz właśnie taboret. Plusy? Zawsze możesz wsunąć taboret pod jej blat – zyskując kilkadziesiąt dodatkowych centymetrów. W Pufadesign dostępne są niebanalne kolekcje designerskich taboretów, które z pewnością idealnie wpasują się w wystrój nawet najbardziej wymagających wnętrz z toaletką w roli głównej. Zwróć uwagę na przykład na serię Northerm i taboret Pal zsiedziskiem wykończonym uroczą wiedeńską plecionką.

Taboret: jeden mebel – wiele zastosowań

Taborety kuchenne z pewnością znane są wszystkim. Trudno się dziwić – korzystamy z nich podczas codziennych posiłków – siadając przy stole, blacie, wyspie, w kuchni i jadalni. Niepozorny taboret ma jednak liczną rodzinę i w zależności od kształtu i materiału mebla – każdy z nich świetnie sprawdzi się w wielu innych miejscach domu. Taborety drewniane idealnie odnajdą się w roli unikatowych stolików nocnych – jak na przykład stołek Turn z wyjątkowej kolekcji Skagerak, minimalistyczny i bardzo uniwersalny - a zabrane do salonu taborety tapicerowane, zamienią się w wygodne podnóżki – nieocenione zwłaszcza, gdy usiądziesz wygodnie w fotelu z książką w ręku. Relaks nabierze wtedy nowego znaczenia. Jeszcze inną funkcję pełnią taborety do przedpokoju – pozwalają na komfortowe przygotowanie się do wyjścia z domu, szczególnie jesienią i zimą, gdy noszone przez nas obuwie jest dłuższe i cięższe.

W Pufadesign znajdziecie również oryginalne taborety barowe. Warta uwagi jest między innymi designerska kolekcja Skagerak: łącząca w sobie szlachetne naturalne drewno dębowe z przewiązanym skórzanym rzemykiem wełnianym siedziskiem. Stołki mają różne rozmiary, dzięki czemu możesz tworzyć własne unikatowe kompozycje. Polecamy!

Sprawdź także:

- Stołki

- Hokery

- Krzesła