Nowoczesne żyrandole do salonu Znaleziono 68 produkty

Jaki żyrandol nowoczesny będzie najlepszy do salonu?

Żadne stylowe wnętrze nie może obyć się bez nowoczesnego żyrandola, umieszczanego najczęściej w centralnym miejscu sufitu. Jest to również istotny element wpływający na funkcjonalność pomieszczenia, ponieważ tworzy tak zwane oświetlenie ogólne, pozwalające na wykonywanie codziennych czynności po zmroku. Warto zatem zwracać uwagę, aby wybrany przez nas model dawał dobre, rozproszone światło, ale jednocześnie stanowił ozdobę całego wnętrza. Na aktualne trendy odpowiadają zwłaszcza nowoczesne żyrandole, które możesz zastosować w salonie. Wiele z nich ma niebanalny design, dzięki czemu pokój dzienny stanie się oryginalny i z pewnością wzbudzi zachwyt wśród gości.

Ekstrawagancja, czy minimalizm? Jaki typ oświetlenia wybrać?

Obecnie w modzie są zwłaszcza sufitowe lampy nowoczesne zawierające regularne kształty, na przykład w formie okręgów i kul, ale także kwadratów i sześcianów. Przeważnie łączy je minimalizm, dzięki czemu będą prezentować się stylowo teraz, ale i za kilka lat, ponadto z łatwością można dopasować je podczas zmiany wystroju wnętrza. Wielu konsumentów chętnie decyduje się na bardziej ekstrawaganckie formy. Modele o nieregularnej stylistyce, z punktami świetlnymi osadzonymi na różnych wysokościach są idealną propozycją dla osób, które chcą, aby ich wnętrze zyskało nietuzinkowy design. Jeśli chcemy, aby tego rodzaju lampa była elementem królującym nad całym salonem, zdecydujmy się na model zawieszany kilkadziesiąt centymetrów pod sufitem. Z pewnością będą one ciekawym elementem dekoracyjnym także za dnia. 

Jak dopasować sufitową lampę w stylu nowoczesnym do wystroju salonu?

Wybierając określony wariant żyrandolu w stylu nowoczesnym, dobrze jest zwracać szczególną uwagę na to, aby był on dopasowany do wystroju pomieszczenia, dzięki czemu całość kompozycji będzie spójna. Mowa tutaj głównie o kolorystyce. Jeśli w naszym salonie dominują elementy dekoracyjne w postaci złota, lampa ze srebrnymi wstawkami nie będzie dobrym pomysłem, ponieważ wprowadzi wrażenie przesycenia. Dlatego warto wybierać modele z żarówkami świecącymi ciepłym światłem, którym towarzyszą złote elementy dekoracyjne. To samo dotyczy wnętrz, w których dominuje czerń. Warto wtedy zastosować w salonie nowoczesny żyrandol o czarnej konstrukcji. Dopasowanie kolorystyczne to w tym przypadku podstawa – jeśli chodzi o kształt, mamy tutaj dowolność. Jednak im bardziej okazały model wybierzemy, tym bardziej ekskluzywnego charakteru zyska wnętrze. 

W którym miejscu umieścić żyrandol o nowoczesnej stylistyce?

Nowoczesny żyrandol warto umieścić w salonie w taki sposób, aby był bardzo dobrze wyeksponowany. Jednym z nich jest przymocowanie w centralnym punkcie sufitu. Coraz częściej odchodzi się jednak od tej reguły, dlatego wspomniany typ lampy można zastosować także nad stołem jadalnianym, co rewelacyjnie sprawdza się w obszernych wnętrzach, aby rozgraniczyć strefy, na przykład wypoczynkową i spożywania posiłków.

Sprawdź także inne artykuły: