Żyrandole do sypialni boho Znaleziono 83 produkty

Czym wyróżniają się żyrandole do sypialni boho?

Styl boho stał się niezwykle popularny w ostatnich latach. Pozwala na budowanie specyficznego klimatu we wnętrzach, na przykład w sypialniach, który warto podkreślić żyrandolem w stylu boho. Tego rodzaju lampy mają kolory w tonacji beży i szarości, dlatego świetnie sprawdzą się w wielu aranżacjach. Warto podkreślić, że tworzone są one w większości z naturalnych materiałów, takich jak sznurki jutowe, przez co wpisują się w aktualne trendy, uwzględniające dbałość o naszą planetę.

Dominująca kolorystyka lamp wiszących w stylu boho

Żyrandole w stylu boho nawiązują swoim wyglądem do kolorów ziemi – dominują tutaj jasne odcienie szarości oraz beży. Mimo tego, że mają one delikatne odcienie, to kontrastują ze śnieżnobiałym sufitem, tworząc wyjątkowy akcent barwny, który jednocześnie rewelacyjnie komponuje się z innymi dodatkami zastosowanymi w sypialni – z wiklinowymi krzesłami i plecionymi kocami. Te żyrandole są wyjątkowym dodatkiem wnętrzarskim, ponieważ buduje w sypialni przytulny klimat, w którym chętnie wypoczywamy po ciężkim dniu.

Gdzie w sypialni umieścić żyrandol, aby dobrze go wyeksponować?

W większości przypadków żyrandole umieszcza się na suficie w centralnym miejscu, dzięki czemu światło lampy równomiernie rozświetla przestrzeń w całym pokoju. Jednak wśród inspiracji wnętrzarskich możemy znaleźć również inne sposoby ich zainstalowania w pomieszczeniu. Żyrandole boho do sypialni ze względu na swoją stylistykę umieszczane są także po obu stronach łóżka zamiast kinkietów. Zamontowane w taki sposób lampy dokładnie nakreślają charakter wnętrza, a przy tym prezentują się zjawiskowo. Dla wielu osób taki sposób instalacji żyrandoli w sypialni jest istotny z punktu widzenia budowania klimatu, zwłaszcza inspirowanego stylem boho. Żyrandol jest wtedy kluczowym elementem wnętrza, a światło skupia się nad powierzchnią łóżka, gdzie na przykład oddajemy się lekturze książki.

Żyrandol boho możemy stworzyć samodzielnie

Sypialniane żyrandole utrzymane w stylu boho powszechnie znajdziemy w większości sklepów z oświetleniem, ale można wykonać je także samodzielnie, zmieniając wygląd lampy, którą chcieliśmy wymienić. Najprostszym sposobem jest oklejenie starego klosza, ściśle oplatając na nim sznurek jutowy. Warto w tym przypadku wybrać grubszy sznurek, którego splot będzie bardzo dobrze wyeksponowany na stworzonej w ten sposób lampie.

Jeśli chcemy w pełni podkreślić wystrój sypialni w stylu boho, to zdecydowanie warto wybierać okazałe żyrandole utrzymane we wspomnianej stylistyce. Warto zaznaczyć, że takie dodatki pozbawione są krzykliwych elementów dekoracyjnych, dlatego w tym przypadku uwagę przykuwa forma i wielkość zastosowanych ozdób. Duży żyrandol umieszczony na nieco niższej wysokości niż większość tego rodzaju lamp z pewnością będzie prezentował się wyjątkowo w sypialni.

Zobacz także: