Biurko Field We Do Wood - bambus moso

3 225,00zł

Szczegółowy opis produktu

na zamówienie / zwykle 15-20 dni roboczych

szt.

3 225,00zł

  • Ekskluzywny design
  • Eko
  • Vintage
  • Nowoczesny
  • Styl skandynawski
  • Drewno, tworzywa naturalne
  • Metal

Biurko Field od We do wood to bardzo ciekawy biurowy mebel, idealnie wpasowujący się w domową przestrzeń. Field został zaprojektowany w taki sposób, aby nie zajmował zbyt wiele przestrzeni. Dzięki sprytnym rozwiązaniom można w nim przechować niezbędne rzeczy, takie jak laptop, notatki czy przybory biurowe. Jeśli zajdzie taka potrzeba, biurko można łatwo rozmontować. Prostota i lekka surowość projektu, połączone z ciepłym odcieniem drewna, stanowią piękny, klasyczny, ponadczasowy design.

Producent: We Do Wood

Projekt: Sebastian Jørgensen

Materiał: bambus moso, miedź

Kolor: naturalny bambus moso

Wymiary: wysokość 75 cm, szerokość 95 cm, głębokość 55 cm

Waga: 11 kg

Uwaga: produkt wysyłany jest w formie do własnego montażu

Pielęgnacja: Czyścić zwilżoną ściereczką z niewielką ilością mydła. Konserwację wykonuje się poprzez szlifowanie papierem ściernym o granulacji 180 zgodnie z kierunkiem włókien. Następnie należy trzykrotnie zaimpregnować powierzchnię olejem lnianym.

O FIRMIE

We Do Wood to duńska firma, której priorytetem podczas tworzenia jest dbanie o naszą planetę. Zrównoważony rozwój środowiska jest absolutną podstawą, na równi stawiają więc etykę i estetykę. Materiał, z którego powstają te piękne meble to bambus moso. Jest on jednym z najbardziej trwałych, odnawialnych i nienaruszających równowagi ekologicznej zasobów naturalnych Ziemi. Dodatkowo jest jedyną drzewiastą rośliną, która jest w stanie nadążać za wycinką drzew i sprostać dzisiejszemu konsumpcjonizmowi. We do wood współpracuje tylko z certyfikowanymi plantacjami, co gwarantuje, że wykorzystywany bambus rośnie bez użycia niebezpiecznych dla środowiska substancji. Ponadto obróbka drewna odbywa się bez szkodliwych chemikaliów, a używane kleje charakteryzują się najmniejszą emisją formaldehydu w przemyśle, przewyższając tym samym europejskie standardy E1 dotyczące jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Co więcej, bambus dostarczany jest drogą wodną z plantacji w Chinach bezpośrednio do europejskich zakładów produkcyjnych, bez zbędnych dodatkowych przewozów, co minimalizuje emisję CO2. Poza tym meble wysyłane są do samodzielnego montażu, a to redukuje zużycie materiałów do pakowania i zmniejsza objętość wysyłkową. Ta duńska marka robi co w jej mocy i bardzo się stara, aby pozostawić po sobie jak najmniejszy ślad węglowy. Cała produkcja, od plantacji, aż do momentu kiedy meble trafiają do właściciela, oparta jest na proekologicznym działaniu i zredukowaniu do minimum sumy emisji gazów cieplarnianych.

Słów kilka o bambusie:

- szybko rośnie, bardzo szybko osiągając dojrzałość (4 lata)

- system korzeniowy nieustannie wypuszcza nowe pędy (ten proces nie wymaga żadnych substancji chemicznych, pestycydów, herbicydów i nawozów)

- gaje bambusowe pochłaniają dwukrotnie więcej dwutlenku węgla i oddają 1/3 więcej tlenu niż taka sama ilość innych drzew (co pomaga walczyć z globalnym ociepleniem)

- jakość ziemi na plantacjach bambusa jest ciągle ulepszana, system korzeniowy chroni glebę przed erozją, zatrzymuje więcej wody w ziemi bez drenownia pobliskich rzek czy jezior, zapobiega zanieczyszczeniu wody pochłaniając związki azotu

Napisz swoją recenzję

Biurko Field We Do Wood - bambus moso

Biurko Field We Do Wood - bambus moso

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane