Krzesło składane Nomad We Do Wood - 2 kolory

3 870,00zł

Szczegółowy opis produktu

na zamówienie / zwykle 15-20 dni roboczych

szt.

3 870,00zł

  • Styl skandynawski
  • Ekskluzywny design
  • Eko
  • Vintage
  • Nowoczesny
  • Drewno, tworzywa naturalne
  • Tkanina
  • Metal

We do wood przedstawia Nomad. To prawdziwe krzesło polowe. Jest łatwe do przeniesienia i idealnie wpisuje się we współczesny "koczowniczy" styl życia. Sebastian Jørgensen zaprojektował to interesujące krzesło, odkrywając na nowo klasyczny skandynawski styl. Główną inspiracją do stworzenia tego ciekawego mebla było legendarne krzesło Roorkhee, które pierwotnie było stworzone dla oficerów brytyjskiej armii, stacjonujących w Indiach, a następnie przekształcone przez skandynawskich projektantów Kaarego Klinta i Arnego Norella. Nomad jest doskonałym krzesłem przenośnym, złożenie i rozłożenie go zajmuje kilka sekund. Dzięki połączeniu bambusa i lnu uzyskujemy lekkie, niezwykle wytrzymałe i bardzo wygodne krzesło.

Produkt dostępny w 2 wersjach kolorystycznych.

Producent: We Do Wood

Projekt: Sebastian Jørgensen

Materiał: bambus moso, lniane płótno, mosiądz

Kolor: naturalny bambus moso; lniane płótno w kolorze czarnym lub naturalnym (wybierz odpowiedni kolor)

Wymiary: szerokość 62 cm, wysokość 69 cm, głębokość 65 cm, wysokość siedzenia 33 cm

Waga: 4 kg

Uwaga: produkt wysyłany jest w formie do własnego montażu

Pielęgnacja: Czyścić zwilżoną ściereczką z niewielką ilością mydła. Konserwację wykonuje się poprzez szlifowanie papierem ściernym o granulacji 180 zgodnie z kierunkiem włókien. Następnie należy trzykrotnie zaimpregnować powierzchnię olejem lnianym.

O FIRMIE

We Do Wood to duńska firma, której priorytetem podczas tworzenia jest dbanie o naszą planetę. Zrównoważony rozwój środowiska jest absolutną podstawą, na równi stawiają więc etykę i estetykę. Materiał, z którego powstają te piękne meble to bambus moso. Jest on jednym z najbardziej trwałych, odnawialnych i nienaruszających równowagi ekologicznej zasobów naturalnych Ziemi. Dodatkowo jest jedyną drzewiastą rośliną, która jest w stanie nadążać za wycinką drzew i sprostać dzisiejszemu konsumpcjonizmowi. We do wood współpracuje tylko z certyfikowanymi plantacjami, co gwarantuje, że wykorzystywany bambus rośnie bez użycia niebezpiecznych dla środowiska substancji. Ponadto obróbka drewna odbywa się bez szkodliwych chemikaliów, a używane kleje charakteryzują się najmniejszą emisją formaldehydu w przemyśle, przewyższając tym samym europejskie standardy E1 dotyczące jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Co więcej, bambus dostarczany jest drogą wodną z plantacji w Chinach bezpośrednio do europejskich zakładów produkcyjnych, bez zbędnych dodatkowych przewozów, co minimalizuje emisję CO2. Poza tym meble wysyłane są do samodzielnego montażu, a to redukuje zużycie materiałów do pakowania i zmniejsza objętość wysyłkową. Ta duńska marka robi co w jej mocy i bardzo się stara, aby pozostawić po sobie jak najmniejszy ślad węglowy. Cała produkcja, od plantacji, aż do momentu kiedy meble trafiają do właściciela, oparta jest na proekologicznym działaniu i zredukowaniu do minimum sumy emisji gazów cieplarnianych.

Słów kilka o bambusie:

- szybko rośnie, bardzo szybko osiągając dojrzałość (4 lata)

- system korzeniowy nieustannie wypuszcza nowe pędy (ten proces nie wymaga żadnych substancji chemicznych, pestycydów, herbicydów i nawozów)

- gaje bambusowe pochłaniają dwukrotnie więcej dwutlenku węgla i oddają 1/3 więcej tlenu niż taka sama ilość innych drzew (co pomaga walczyć z globalnym ociepleniem)

- jakość ziemi na plantacjach bambusa jest ciągle ulepszana, system korzeniowy chroni glebę przed erozją, zatrzymuje więcej wody w ziemi bez drenownia pobliskich rzek czy jezior, zapobiega zanieczyszczeniu wody pochłaniając związki azotu

Napisz swoją recenzję

Krzesło składane Nomad We Do Wood - 2 kolory

Krzesło składane Nomad We Do Wood - 2 kolory

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane