Lampa wisząca Model 172 LE KLINT - rozmiar XL, plisowany klosz

5 854,00zł

Szczegółowy opis produktu

zwykle w ciągu 15 dni roboczych

szt.

5 854,00zł

  • Handmade
  • Styl skandynawski
  • Minimalistyczny
  • Ekskluzywny design
  • Nowoczesny
  • Tworzywa sztuczne

Prezentujemy plisowaną lampę Model 172 marki LE KLINT zaprojektowaną przez Poula Christiansena w 1971 roku. Ten bardzo popularny model jest dostępny w wielu wariantach, dzięki czemu łatwo znaleźć rozmiar zgodny z własnymi preferencjami. Po włączeniu, promieniuje subtelnym, przestrzennym światłem, które swoją delikatnością i łagodnością buduje nastrojową atmosferę. Faktura klosza, prócz walorów oświetleniowych, przyciąga oryginalnym wzornictwem. Stanowi piękną ozdobę. W niezwykle estetyczny sposób podkreśla designerski charakter wnętrza.

- Prezentujemy lampę wiszącą Model 172 w rozmiarze XL.

O projektancie:

Poul Christiansen studiował w Szkole Architektury Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, pracował dla Ib & Jørgen Rasmussen i założył „Komplot Design” wraz z Borisem Berlinem w 1987 roku.

W latach 1969-1987 Poul Christiansen wniósł innowacyjne i ekscytujące wymiary do abażurów LE KLINT. Odkrył, że składanie matematycznych krzywych nadaje kloszom piękne i niepowtarzalne rzeźbiarskie kształty. Jego najbardziej znanym dziełem jest seria SinusLine, którą opracował łącząc krzywe sinusoidalne w taki sposób, że po złożeniu tworzyły klosz. Przez lata Poul Christiansen zaprojektował wiele lamp LE KLINT.

O marce:

LE KLINT to firma produkująca oświetlenie od 1943 roku, ale historia firmy sięga początku XX wieku, kiedy to za sprawą architekta i mistrza inżynierii Pedera Vilhelma Jensena-Klinta ręcznie plisowany klosz został zestawiony z lampą parafinową. Od tego czasu utrzymujemy naszą oryginalną koncepcję, ale jednocześnie stale dążymy do rozwoju w czasach współczesnych. Lampy LE KLINT powstają we współpracy z architektami i projektantami, którzy mają wielki szacunek dla naszego rzemiosła i tradycji. Dokładamy wszelkich starań, aby stale unowocześniać nasze projekty zgodnie z dzisiejszymi technologiami i zmieniającymi się trendami. Historia LE KLINT to nie tylko historia firmy, ale także odzwierciedlenie ponad stuletniej historii projektowania i technologii - wieku, w którym LE KLINT przekształcił się w nowoczesną firmę produkcyjną o niezmienionej tożsamości.” - Kim Weckstrøm Jensen, LE KLINT CEO

Producent: LE KLINT

Projekt: Poul Christiansen

Kraj produkcji: Dania

Materiał: tworzywo sztuczne

Kolor: biały

Wymiary: wysokość 55 cm, średnica 66 cm

Źródło światła: E27, LED maks. 1560 lumenów (brak w zestawie) 

Czyszczenie: szczotką do kurzu bądź miękką szmatką

Dobierz odpowiednią żarówkę do swojej lampy

Napisz swoją recenzję

Lampa wisząca Model 172 LE KLINT - rozmiar XL, plisowany klosz

Lampa wisząca Model 172 LE KLINT - rozmiar XL, plisowany klosz

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane