Lampa wisząca CACHÉ LE KLINT - rozmiar XL, czarna, plisowany spód klosza

3 901,00zł

Szczegółowy opis produktu

zwykle w ciągu 15 dni roboczych

szt.

3 901,00zł

  • Minimalistyczny
  • Ekskluzywny design
  • Nowoczesny
  • Handmade
  • Styl skandynawski
  • Metal
  • Tworzywa sztuczne

Aurélien Barbry - projektant CACHÉ - do kolekcji lamp LE KLINT dodaje innowacyjny klasyczny design, dzięki czemu w subtelny sposób odnosi się do pięknego plisowania i tożsamości LE KLINT.

Prezentujemy niepowtarzalną serię CACHÉ, której nazwa wywodzi się z języka francuskiego i oznacza „ukryty”. Słowo to doskonale odzwierciedla design lampy, który emanuje elegancją połączoną z oryginalnością. Ręcznie składany plisowany spód klosza w subtelny sposób odsłania unikalne DNA klasycznej lampy marki LE KLINTMosiężny detal podkreśla współczesny look pozostałej części klosza. Całość jest spójna i profesjonalnie zintegrowana. Lampa po włączeniu, promieniuje subtelnym światłem, które swoją delikatnością i łagodnością buduje nastrojową atmosferę. Seria w niezwykle estetyczny sposób podkreśla designerski charakter wnętrza.

- Prezentujemy lampę wiszącą CACHÉ w rozmiarze XL oraz kolorze czarnym.

O projektancie:

Aurelién Barbry to francuski projektant, który ukończył z wyróżnieniem Ecole Camondo Paris. Karierę rozpoczął od współpracy ze słynnym architektem Jeanem Nouvelem. Od tego czasu Aurélien Barbry pracował nad wieloma różnymi projektami. Do jego klientów należą między innymi Georg Jensen, COR, Menu, Normann Copenhagen i ENO. Obecnie mieszka w Kopenhadze, gdzie nadal pracuje nad ambitnymi projektami.

O marce:

LE KLINT to firma produkująca oświetlenie od 1943 roku, ale historia firmy sięga początku XX wieku, kiedy to za sprawą architekta i mistrza inżynierii Pedera Vilhelma Jensena-Klinta ręcznie plisowany klosz został zestawiony z lampą parafinową. Od tego czasu utrzymujemy naszą oryginalną koncepcję, ale jednocześnie stale dążymy do rozwoju w czasach współczesnych. Lampy LE KLINT powstają we współpracy z architektami i projektantami, którzy mają wielki szacunek dla naszego rzemiosła i tradycji. Dokładamy wszelkich starań, aby stale unowocześniać nasze projekty zgodnie z dzisiejszymi technologiami i zmieniającymi się trendami. Historia LE KLINT to nie tylko historia firmy, ale także odzwierciedlenie ponad stuletniej historii projektowania i technologii - wieku, w którym LE KLINT przekształcił się w nowoczesną firmę produkcyjną o niezmienionej tożsamości.” - Kim Weckstrøm Jensen, LE KLINT CEO

Producent: LE KLINT

Projekt: Aurelién Barbry

Kraj produkcji: Dania

Materiał: metal, tworzywo sztuczne

Kolor: czarny

Wymiary: wysokość 25 cm, średnica 55 cm

Źródło światła: E27, LED maks. 20W (nie dołączono) 

Czyszczenie klosza: szczotką do kurzu bądź wilgotną szmatką. Należy pamiętać, że farba na zewnątrz lampy może ulec uszkodzeniu przez użycie detergentów i alkoholu.

Pobierz

Dobierz odpowiednią żarówkę do swojej lampy

Napisz swoją recenzję

Lampa wisząca CACHÉ LE KLINT - rozmiar XL, czarna, plisowany spód klosza

Lampa wisząca CACHÉ LE KLINT - rozmiar XL, czarna, plisowany spód klosza

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane