Lampa podłogowa SHIBUI LE KLINT - plisowany klosz z tworzywa

5 697,00zł

Szczegółowy opis produktu

386

zwykle w ciągu 10-15 dni roboczych

szt.

5 697,00zł

  • Handmade
  • Styl skandynawski
  • Minimalistyczny
  • Ekskluzywny design
  • Nowoczesny
  • Tworzywa sztuczne
  • Metal

Japońskie słowo SHIBUI obejmuje kreatywną powściągliwość i funkcjonalną elegancję!

Przedmioty SHIBUI na pierwszy rzut oka wydają się proste, ale mają subtelne szczegóły, takie jak dopracowane tekstury, które idealnie równoważą prostotę ze złożonością. Nigdy się nie znudzą. Można je ciągle odkrywać. Z biegiem czasu ich walory estetyczne ewoluują, nieustannie nabierają nowego znaczenia – są oldschoolowe!

Z wielką przyjemnością prezentujemy najnowszą jesienną serię unikalnych plisowanych lamp SHIBUI zaprojektowaną przez Sørena Refsgaarda. Projektant dorastał wśród lamp LE KLINT. Zawsze pociągało go nastrojowe światło i wzory klosza, które wydają się zarazem proste i nieskończenie złożone. Jego celem było stworzenie serii oświetleniowej z wyraźnym DNA LE KLINT, jednocześnie pokazującej własny charakter i siłę. Oświetlenie nawiązuje do japońskiego minimalizmu, ale również do wzornictwa lat 50. Lampa dostępna jest w wielu wariantach, dzięki czemu łatwo znaleźć rozmiar i typ zgodny z własnymi preferencjami. SHIBUI po włączeniu promieniuje subtelnym, przestrzennym światłem, które swoją delikatnością i łagodnością buduje nastrojową atmosferę. Znakomicie rozświetli salon bądź sypialnię. Faktura klosza, prócz walorów oświetleniowych, przyciąga oryginalnym wzornictwem. Stanowi wyjątkowo piękną ozdobę. W niezwykle estetyczny sposób podkreśla designerski charakter wnętrza. 

- Prezentujemy lampę podłogową SHIBUI.

O projektancie:

Søren Refsgaard w 2003 roku ukończył Design Seminariet. Następnie założył własne biuro projektowe w Kopenhadze. Jego projekty skupiają się przede wszystkim na przedmiotach związanych z oświetleniem, meblami i akcesoriami do domu. Jest pod silnym wpływem skandynawskiej tradycji: wzornictwa prostoty i funkcjonalności.

Prostota i funkcjonalność to esencja dobrego projektu. Każdy szczegół, przed wprowadzeniem produktu do produkcji, musi być przemyślany i odpowiednio dostosowany”.

O marce:

LE KLINT to firma produkująca oświetlenie od 1943 roku, ale historia firmy sięga początku XX wieku, kiedy to za sprawą architekta i mistrza inżynierii Pedera Vilhelma Jensena-Klinta ręcznie plisowany klosz został zestawiony z lampą parafinową. Od tego czasu utrzymujemy naszą oryginalną koncepcję, ale jednocześnie stale dążymy do rozwoju w czasach współczesnych. Lampy LE KLINT powstają we współpracy z architektami i projektantami, którzy mają wielki szacunek dla naszego rzemiosła i tradycji. Dokładamy wszelkich starań, aby stale unowocześniać nasze projekty zgodnie z dzisiejszymi technologiami i zmieniającymi się trendami. Historia LE KLINT to nie tylko historia firmy, ale także odzwierciedlenie ponad stuletniej historii projektowania i technologii - wieku, w którym LE KLINT przekształcił się w nowoczesną firmę produkcyjną o niezmienionej tożsamości.” - Kim Weckstrøm Jensen, LE KLINT CEO

Film promujący serię SHIBUI:


Producent: LE KLINT

Projekt: Søren Refsgaard

Kraj produkcji: Dania

Materiał: aluminium, akryl, tworzywo, 3 wsporniki

Wymiary: regulowana wysokość od 100 do 144 cm

Źródło światła (brak w zestawie): E27, LED maks. 600 lumenów - dla bezpieczeństwa musi być zachowany co najmniej 3 cm odstęp między źródłem światła, a materiałem klosza 

Czyszczenie: szczotką do kurzu bądź wilgotną szmatką. Nie używać alkoholu- może pozostawić ślady na malowanej powierzchni.

Aby usunąć klosz, postępować jak w przypadku montażu czy wymiany żarówki - patrz załącznik.

Pobierz

Dobierz odpowiednią żarówkę do swojej lampy

Napisz swoją recenzję

Lampa podłogowa SHIBUI LE KLINT - plisowany klosz z tworzywa

Lampa podłogowa SHIBUI LE KLINT - plisowany klosz z tworzywa

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane