Dzbanek Spaltekanden Model no 64 Spring Copenhagen - duży (zgodny z oryginałem)

475,00zł

Szczegółowy opis produktu

1074

w ciągu 24h

Dostępność: 1 szt.

szt.

475,00zł

  • Klasyka designu
  • Styl skandynawski
  • Handmade
  • Porcelana i ceramika

Dzbanek Spaltekanden Model no 64 jest najbardziej znaną pracą Evy Stæhr-Nielsen (i nieistniejącej już marki Saxbo). Produkowany był od roku 1933 do 1968, w którym to fabryka Saxbo została zamknięta. Dzięki marce Spring Copenhagen ten piękny wzór i przykład kunsztu duńskiej ceramiki wraca ponownie pod nasze dachy by cieszyć oko i służyć w kuchni, jadalni, ogrodzie.

Dzban Spaltekanden produkowany jest w dwóch wielkościach. Dzban średni ma 18 cm wysokości, a duży - zgodnie z oryginalną wersją 24 cm wysokości.

Kształt dzbanu Spaltekanden powstaje dzięki unikalnemu wykorzystaniu skręconej, wysokiej i wąskiej szyjki, która została odpowiednio przecięta. Jedna jej część jest wygięta do przodu jako wylewka, a druga do tyłu jako uchwyt. Spaltekanden to szkliwiona kamionka w kolorze złamanej bieli. Produkt jest ręcznie wytwarzany w Portugalii. Każdy egzemplarz to unikalne dzieło ceramiczne, które doskonale odnajdzie się w domu, zarówno jako dzbanek, wazon, jak i dekoracyjna rzeźba.

O projektantce:
Podczas swojej kariery Eva Stæhr-Nielsen otrzymała kilka międzynarodowych nagród za wzornictwo. Została nagrodzona złotym medalem na Światowych Targach w Paryżu w 1937 r., dyplomem honorowym w 1954 r., a także złotym medalem na Triennale w Mediolanie w 1957 r. Otrzymała także nagrody w Tokio i USA oraz kilka darowizn i znaków honoru. Dziś jej legendarne projekty kamionkowe są pożądane przez kolekcjonerów na całym świecie. Spring Copenhagen ściśle współpracuje z rodziną Stæhr-Nielsen w celu przywrócenia wyjątkowego i ponadczasowego designu Evy Stæhr-Nielsen stworzonego w latach 1932–1968.

Producent: Spring Copenhagen

Projekt: Eva Stæhr-Nielsen (1932-1968)

Wymiary: wysokość 24 cm, średnica 15 cm

Waga: 0,977 kg

Materiał: kamionka szkliwiona

Produkt zapakowany z dekoracyjne pudełko.

Uwaga: zalecamy ręczne mycie produktu z uważnością. Ceramika jest materiałem naturalnym i może nieznacznie przeciekać. Dlatego też nie należy stsować jej bezpośrednio na wrażliwych na wilgoć powierzchniach lub stosować odpowiednie podkładki.

Napisz swoją recenzję

Dzbanek Spaltekanden Model no 64 Spring Copenhagen - duży (zgodny z oryginałem)

Dzbanek Spaltekanden Model no 64 Spring Copenhagen - duży (zgodny z oryginałem)

Napisz swoją recenzję