Lista produktów producenta: String Furniture

Niektóre rzeczy są tak silnie kojarzone z określonym czasem, że w rzeczywistości stają się ponadczasowe. Tak można podsumować wkład Nisse i Kajsy Strinning w historię skandynawskiego wzornictwa. Ale skąd pomysł na system regałów String®?


Biblioteka publiczna Bonnier zdała sobie sprawę, że większość szwedzkich domów nie była wyposażona w półki na książki, co utrudniało im sprzedaż książek. W 1949 roku ogłosili konkurs, w którym poprosili wszystkich współpracowników o przesłanie projektu półki z kilkoma kryteriami. Półka musiała być przystępna cenowo, łatwa w transporcie i równie łatwa w montażu. String® spełnił wszystkie wymagania i w tym samym roku został ogłoszony zwycięzcą. Naturalnie String® stał się bardzo popularnym meblem w szwedzkich domach w latach pięćdziesiątych XX wieku. Lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte były pełne wydarzeń dla String®,.


Jednakże przez wiele lat produkcja String® nie była kontynuowana. Lata mijały i dopiero w 2004 roku marka odrodziła się. To właśnie w tym czasie ukształtował się String®, jaki znamy dzisiaj. Asortyment został starannie odświeżony, zaprojektowano nowe funkcje systemu regałów. Zaktualizowany i nowoczesny system regałów wrócił na należne mu miejsce - klasyki skandynawskiego wzornictwa.


Nisse Strinning, który nadal żył, gdy system regałów został odmłodzony w 2004 roku, był równie kreatywny jak w 1949 roku. Zaprojektował zupełnie nowy produkt, który nazwał String® Pocket. Miniaturowa wersja systemu regałów przeznaczona do przechowywania mniejszych przedmiotów, takich jak książki w miękkiej oprawie, mniejsze rośliny i tym podobne. String Pocket od razu stał się sukcesem i do dziś pozostaje jednym z bestsellerów marki.


W 2009 roku system regałów został zaklasyfikowany jako sztuka użytkowa na mocy ustawy o prawie autorskim. Co oznacza, jak można się domyślić, od 2009 roku String® jest uważany za dzieło sztuki, które oprócz ponadczasowego, modernistycznego projektu ma rozwiązania dla większości potrzeb związanych z przechowywaniem w domach, miejscach publicznych i biurach.


Całą kolekcję mebli String możesz zamówić w Pufa Design. Skontaktuj się z nami w celu przygotowania oferty: sklep@pufadesign.pl / +48 884 68 78 88


Link do konfiguratora systemu String: kliknij


©2021