„Naszym nadrzędnym celem jest ciągła praca nad zmniejszeniem, w jak największym stopniu, naszego wpływu na środowisko oraz popularyzacja podejścia odpowiedzialnego społecznie. Jesteśmy przekonani, że produkując nasze ponadczasowe wzornictwo głównie w Szwecji, idziemy właściwą ścieżką.” - String Furniture
String® to skandynawski modułowy system regałów, który został zaprojektowany tak, aby zniknęły wszelkie trudności związane z przechowywaniem. Stwórz swoją własną, niepowtarzalną kombinację, łącząc półki metalowe i drewniane lub baw się kolorami i dodatkami wedle życzenia. Możliwości są nieograniczone! Zbuduj mebel swoich marzeń. System jest powszechnie znany z charakterystycznych drucianych paneli, zaprojektowanych w 1949 roku przez architektów Nissego i Kajsę Strinning. Istnieje jednak więcej opcji niż kultowe druciane panele. W 1954 roku, jako pierwsze ważne uzupełnienie systemu, na rynek wprowadzone zostały panele plex. Elementy systemu są bardzo urozmaicone, często mają zupełnie odmienny look, ale zawsze łączy je wspólny mianownik klasycznego skandynawskiego wzornictwa. System jest konstruktywny i praktyczny - dzięki niemu można w prosty i ciekawy wizualnie sposób ulokować najrozmaitsze przedmioty. Wybór projektu i koloru zależy wyłącznie od nas.
Drewniane półki dostępne są w 4 rozmiarach: o szerokości 58 cm lub 78 cm oraz głębokości 20 lub 30 cm. Pasują do paneli z Systemu String® o tej samej głębokości. Półki są bardzo praktyczne - łatwo je przesuwać, a tym samym dopasować do indywidualnych preferencji. Łącząc kolory i rodzaje półek, można tworzyć koncepcje zarówno monochromatyczne, jak i wielokolorowe.
-Prezentujemy zestaw 3 półek o wymiarach 58/2/30 cm każda (do wyboru różne wersje kolorystyczne) z dołączonymi wspornikami.
O projektantach - Nisse i Kajsa Strinning
Nisse Strinning, projektant systemu String®, był szwedzkim architektem urodzonym w 1917 roku w północnej części Szwecji. Nisse zaprojektował pierwszą półkę String® w 1949 roku z bezcenną pomocą swojej żony Kajsy Strinning. Wszystko zaczęło się, kiedy ogłoszono konkurs, w którym szukano idealnego regału na książki. Wysoka funkcjonalność, nowoczesny wygląd i uczciwa cena sprawiły, że projekt String® zwyciężył. Od dziesięcioleci uznawany jest za klasyczną ikonę szwedzkiego designu. W 2005 Nisse Strinning nadal żył i był równie kreatywny jak w 1949 roku. Zaprojektował String® Pocket - system regałów, który również od samego początku stał się hitem.
Producent: String Furniture
Projekt: Nisse i Kajsa Strinning
Kraj produkcji: Szwecja
Materiał: lakierowana płyta MDF (z połyskiem 35) - wersja biała, beżowa i szara; fornirowana płyta wiórowa pokryta bezbarwnym lakierem (z połyskiem 5) -pozostałe wersje kolorystyczne
Kolor: biały (NCS S 0500-N), beżowy (NCS S 3005-Y20R), szary (NCS S 4500-N), jesion bejcowany na czarno, dąb, jesion lub orzech włoski - wybierz odpowiedni
Wymiary: szerokość 58 cm, wysokość 2 cm, głębokość 30 cm
Maksymalne obciążenie: równomiernie rozłożone 25 kg
Wymiary opakowania: szerokość: 64 cm, wysokość: 7 cm, głębokość: 32 cm, waga: 6,7 kg
Kliknij, a zostaniesz przekierowany do narzędzia umożliwiającego zaprojektowanie własnego mebla.
Film promujący system String®:
Proekologiczne podejście - półki wykonane są z odnawialnego i nadającego się do recyklingu drewna.
Konserwacja - ogólne zasady:
- Zalecamy, aby w pierwszej kolejności oczyścić powierzchnię czystą szmatką. Następnie przetrzeć, zwilżoną w roztworze detergentu, ściereczką oraz ponownie wytrzeć powierzchnię czystą, suchą szmatką.
- Plamy usuwać detergentem niezawierającymi środków ściernych.
- Nigdy nie używać stalowej wełny.
- Używać podkładek, aby chronić mebel przed gorącymi przedmiotami.
- Od czasu do czasu sprawdzać, czy wspornik montażowy i śruby są dokręcone.
Konserwacja fornirowanych i lakierowanych powierzchni drewnianych:
- Zalecamy, aby w pierwszej kolejności oczyścić powierzchnię czystą szmatką niezawierającą ściernego materiału. Następnie całość przetrzeć, zwilżoną w łagodnym roztworze detergentu (o pH 7-8), ściereczką. Dalej wypłukać roztwór detergentu przecierając, zwilżoną w czystej wodzie, ściereczką, a na koniec ponownie wytrzeć powierzchnię czystą, suchą szmatką.
- Pamiętać, aby środek czyszczący nakładać na szmatkę, a nie na powierzchnię mebla oraz nie pozostawiać go na powierzchni.
-Nie używać amoniaku ani żadnych twardych środków czyszczących, ponieważ może to spowodować odklejenie się forniru lub rozpuszczenie lakieru.
- Pamiętać, aby lakierowaną bądź bejcowaną powierzchnię forniru przecierać suchą szmatką wyłącznie w kierunku włókien.
- Nie używać środków do pielęgnacji mebli zawierających silikon- komplikuje możliwości późniejszego malowania.