Lista produktów producenta: Petite Friture

Petite Friture to francuska marka, która powstała w 2009 roku z potrzeby odkrywania i promowania nowych talentów w zakresie projektowania przedmiotów codziennego użytku. Jak mówi jej założycielka, Amélie du Passage, firma pojawiła się na rynku dzięki odrobinie uczucia i fascynacji, efektem czego jest zgrany zespół, w którym każda osoba jest skarbnicą nowych pomysłów. Petite Friture skupia wokół siebie grono młodych, kreatywnych projektantów przedmiotów stanowiących obowiązkowe elementy wyposażenia każdej przestrzeni mieszkalnej. Przedmioty te, mimo tego, że charakteryzują się funkcjonalnością, są też kwintesencją nowatorskiego podejścia do projektowania. Propozycje takich projektantów jak Noé Duchaufour-Lawrance, Élise Fouin czy Max Enrich zachwycają nowym spojrzeniem na przedmioty codziennego użytku.


PETITE FRITURE – NIESZABLONOWOŚĆ W NAJNOWSZYM WYDANIU


Propozycje oświetlenia, mebli, dekoracji sygnowanych marką Petite Friture łączy świeże spojrzenie na design, nieszablonowość i zerwanie z kanonami form. Ideą projektantów pracujących pod tą marką jest zabawa kształtem, krzywizną i proporcją projektowanych przedmiotów oraz chęć stworzenia czegoś nowego, nietuzinkowego. Łączenie materiałów o różnych fakturach i właściwościach sprawia, że projekty Petite Friture są jedyne w swoim rodzaju. To, co urzeka w projektach tej marki to nie tylko design, ale także precyzja wykonania i najwyższa jakość oferowanych produktów.


W ofercie sklepu Pufa Design znaleźć można produkty, które stały się ikoną jak lampa Vertigo czy niebanalne stoliki kawowe, ale także projekty, które dopiero zdobywają serca naszych klientów jak niespotykane nigdzie indziej wieszaki, półki czy lustra i lampy.