Lista produktów producenta: Northern

Norweska marka Northern tak pisze w swojej misji: "Wyobraź sobie Północ. Surowe krajobrazy i czyste niebieskie wody, dramatyczne horyzonty znajdujące odbicie w zapierających oddech fiordach. Miejsce wypełnione talentem i wyobraźnią, zawsze gotowe do inspirowania nowymi pomysłami w designie".


To tam twórcza ekspresja spotyka się z tradycyjnym rzemiosłem, a subtelną urodę łączy z surowymi kontrastami. Inspiracje, takie jak te, są inspiracją dla nowych kierunków projektowania marki Northern. 


Marka Northern narodziła się w studiach Northern Lighting, gdzie zespół twórców od kilkunastu lat "oświetlał życie". Łączy piękno z funkcjonalnością i preferuje naturalne materiały oraz oryginalne rzemiosło. Meble i dodatki do wnętrz są naturalną konsekwencjątej idei, pozwalają wyrazić charakterystyczny styl w zupełnie nowej skali.


Debiutancka kolekcja Northern to prostota w najlepszym wydaniu, podkreślona nieskomplikowanymi liniami projektów, które ławto i w przyjemny sposób można łączyć lub zestawiać uzyskując efekt kontrastu. Przydymione drewno, przygaszone kolory i mocne formy kreują stonowane nastroje, a subtelna geometria i klasyczna wrażliwość dodają elegancji. Northern postrzega wnętrze jako elastyczną, kreatywną przestrzeń i tworzy produkty wielofunkcyjne, które są jednolite zarówno w stylu, jak i w duchu.


Kreatywny zasięg marki Northern wykracza poza norweskie dziedzictwo, aby sprostać współczesnym potrzebom luksusu i nowoczesności. Projekty Northern mogą energetyzować i inspirować, stworzyć relaksujący nastrój lub stanowić scenę dla kojącego tła. Zaprojektowane z myślą o unikalności każdej aranżacji, produkty firmy Northern dodają atmosfery, kreując nową wizję stylu nordyckiego