Jaki dywan dla alergika?

Dlaczego dobór odpowiedniego dywanu dla alergika jest tak ważny?

Alergicy zmagają się z różnego typu dolegliwościami ze strony układu oddechowego, ale także skóry. Z tego powodu niezwykle istotna jest dbałość o taki dobór elementów wystroju wnętrz, aby nie powodował on zaostrzenia objawów alergicznych. Dla wielu osób kluczowy jest wybór dywanu dla alergika, który z jednej strony będzie bezpieczny, a z drugiej będzie stylowym dodatkiem wnętrz.

Dywan Edit, Pappelina

Jaki dywan dla alergika będzie najlepszy?

Według specjalistów za najlepsze dywany dla alergika uważane są te, które stworzone są z materiałów syntetycznych, na przykład z włókien polipropylenowych. W odróżnieniu od dywanów z naturalnych surowców nie osadza się na nich kurz oraz roztocza ze względu na właściwości elektrostatyczne. Warto dodać, że istotna jest także długość włosia dywanu dla alergika – najlepiej, aby miał on maksymalnie długość 10-12 milimetrów, z którego w łatwy sposób można pozbyć się zanieczyszczeń.

Chodnik Vera z bio tworzywa, Pappelina

Dywan dla dziecka alergika jest nie tylko bezpieczny, ale stanowi także dekorację dziecięcego pokoju

Zastosowanie odpowiedniego dywanu dla dziecka alergika niewątpliwie przyczynia się do poprawy jego stanu zdrowia, ponieważ dzieci dużo czasu spędzają w swoim pokoju na zabawie. Dobry dywan dla dziecka alergika nie będzie powodował nasilenia dolegliwości, a przy tym można dopasować go do wystroju wnętrza. Wśród dostępnych na rynku wariantów wymienia się między innymi dywany zawierające małą makietę miast, po których można bawić się samochodzikami. Rodzice mogą wybierać także miękkie dywany dla dziecka alergika, które będą idealnym miejscem do zabawy lalkami.

Propozycje dywanów dla alergika od Pufa Design

Osobom poszukującym dobrej jakości dywanu dla alergika polecamy zwrócić uwagę na produkty sklepu Pufa Design. Dla alergika idealne będą nasze dywany z linii Pappelina, tworzone ręcznie w wielu subtelnych wzorach, które w łatwy sposób można dopasować do każdego wnętrza. Co ważne, dywany Pappelina tworzone są z syntetycznych materiałów, dzięki czemu są one bezpieczne dla alergików.

Dywan Edit, Pappelina

Jak dbać o dywan dla alergika?

Aby dywan dla alergika był w pełni funkcjonalny, należy zadbać także o jego czystość. Przynajmniej raz w tygodniu powinien być on dokładnie odkurzony z kurzu i drobinek zanieczyszczeń. Warto go również co jakiś czas wyprać. Większość małych dywanów dla alergika można prać w pralce, co znacznie ułatwia utrzymanie go w należytej czystości. W przypadku większych dywanów, warto jest zlecić profesjonalne czyszczenie u firm specjalizujących się w tego typu usługach, które kompleksowo zadbają o nasz dywan.

Chodnik Edit Brick, Pappelina

Dostępne warianty dywanów dla alergików pozwalają dopasować je do wystroju każdego wnętrza

Dywany dla alergików zajmują obecnie stałe miejsce w asortymencie wielu firm oferujących atrybuty wnętrzarskie, dzięki czemu z łatwością możemy wybrać produkt odpowiadający wystrojowi wnętrza. Obecnie niezwykle modne są dywany dla alergików w kolorystyce związanej ze stylem boho, czyli w odcieniach jasnej szarości czy beży, ale sporym zainteresowaniem konsumentów cieszą się również dywany w biało-czarne wzory geometryczne. Dywan dla alergika o takiej stylistyce świetnie sprawdzi się w pokoju dziennym, ale także w domowym gabinecie czy pokoju młodzieżowym.

Dywan Svea, Pappelina

Zobacz także:

Pufadesign

Odpowiedz


*