Jaki dywan na jacht?

Dzięki zastosowaniu dywanu na yacht utrzymamy czystość pod podkładem

Dywan na jacht stosowany jest nie tylko celem poprawy parametrów estetycznych. Pomaga także w utrzymywaniu czystości pod podkładem. Dywan na yacht zastosowany w górnej części jednostki pozwala zatrzymać zanieczyszczenia oraz wilgoć pochodzące z obuwia czy stóp, dzięki czemu pod pokładem, gdzie znajduje się sypialnia, znacznie łatwiej będzie można utrzymać porządek.

Chodnik Dana, Pappelina

Na co zwrócić uwagę wybierając dywan na yacht?

Dywan na jacht umieszczany na górnej powierzchni pokładu musi odpowiadać na szereg wymogów wynikających ze specyfiku jednostek pływających. Dywan na yachcie musi być przede wszystkim odporny na działanie wody, w tym wody słonej, która może mieć kontakt z powierzchnią podłogi. Odporność na działanie promieniowania UV jest równie ważna – dywan pod wpływem słońca nie powinien się kruszyć oraz blednąć, pogarszając tym samym walory estetyczne. Wybierając dywan na statek, dobrze jest zwrócić uwagę na zastosowanie certyfikowanych materiałów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dywan posłuży nam przez długi czas.

Dywanik Vera Small One, Pappelina

Wyjątkowy design to ważna kwestia wyboru dywanu na jacht

Wybierając dywan na yacht zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz zwraca się uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale także na wygląd. Na większości jachtów dominuje biel, dlatego można zastosować na nich dywany w każdym kolorze. Najczęściej jednak wybierane są te w odcieniach ziemistych brązów, ale także różne warianty szarości oraz czerń. Nadają one yachtom eleganckiego charakteru, a w przypadku brązowych dywanów z czarnymi pasami stwarzają wrażenie naturalnych desek położonych na podłogę statku.

Chodnik Kim, Pappelina

Zobacz produkty sklepu internetowego Pufa Design, które nadają się jako dywan na statek

Pod powierzchnią podłogi można wykorzystać dywany na statek pełniący funkcje dekoracyjne – doskonałą propozycją będą tutaj dywany z oferty sklepu internetowego Pufa Deisgn. Szczególnie dobrze prezentują się nasze plecione ręcznie dywany renomowanej szwedzkiej firmy Pappelina w kolorach ziemi w połączeniu z subtelnymi dekoracjami w wielu wariantach kolorystycznych. Ich stylistyka utrzymana w stylu boho doskonale komponuje się z dominującą na jachcie bielą, tworząc przytulną przestrzeń idealną do wypoczywania.

Dywan Mono, Pappelina

W jaki sposób montuje się dywan na yacht?

Dywan na jacht instaluje się w podobny sposób jak wykładziny w pomieszczeniach znajdujących się w budynkach. W przypadku górnej powierzchni należy w odpowiedni sposób przyciąć dywan, aby dopasować go do obiektów znajdujących się na jachcie, na przykład urządzeń sterowniczych, czy żagli. Taki dywan na yacht mocuje się za pomocą specjalnych nap, kleju czy taśm odpornych na działanie wody, dzięki czemu dywan będzie dobrze przylegał do powierzchni podłogi i nie będzie odklejał się pod wpływem wilgoci. Oczywiście przed montażem dywanu na statek, dobrze jest oczyścić powierzchnię podłogi i odtłuścić ją, aby dywan idealnie przylegał do powierzchni.

Zobacz również:

Pufadesign

Odpowiedz


*