Jak wybrać najlepsze lampy mobilne do domu i na inwestycje?

Lampy bezprzewodowe szturmem zdobywają rynek. Trend utrzymuje się już od kilku sezonów i nadal widać, że producenci myślą o rozwoju tej gałęzi oświetlenia. Warto więc, przy wyborze swojego osobistego egzemplarza zwrócić uwagę na kilka istotnych funkcji i detali.


Lampy bezprzewodowe stały się niezastąpionym elementem wyposażenia ogrodów, tarasów i balkonów. Ich wszechstronność i wygoda użytkowania sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Ale jak wybrać tę najbardziej odpowiednia i w jakich sytuacjach są najbardziej przydatne? Kto tak naprawdę korzysta z tych przenośnych światełek?
Uważamy, że przede wszystkim miłośnicy życia bez kabli 🙂

Powyżej: mobilne lampy Igram GRUPA z IP44.

Odporność na działanie wody

Wybraliśmy lampy, które ze względu na swoje właściwości i podwyższone parametry szczelności mogą być użytkowane bez przeszkód na świeżym powietrzu. To oznacza, że jeśli zapomnimy o nich i na noc zostaną na tarasie czy balkonie, możemy być pewni, że nadal będą działać bez zarzutu. Określa to współczynnik IP. Najlepszy wybór to współczynnik IP44 i wyżej zapewniający spokojne użytkowanie w terenie.

Na zdjęciach wyżej: mobilna lampa Orbit UMAGE jest nie tylko wodoodporna, ale posiada także 3 odcienie światła.

Wygodne funkcje: ściemnianie

Warto zaznaczyć, że lampy bezprzewodowe znakomicie sprawdzają się podczas organizacji imprez plenerowych. Dzięki możliwości regulacji intensywności światła można dostosować je do potrzeb danej sytuacji – od stonowanej atmosfery podczas romantycznej kolacji po dynamiczniejsze oświetlenie podczas imprezy z przyjaciółmi. Tutaj warto zwrócić uwagę na możliwość ściemniania lampy. Stosuje się najczęściej dwa rozwiązania – ściemnianie skokowe – gdzie mamy 3-4 poziomy intensywności świecenia, określane w procentach lub ściemnianie płynne – regulowane czujnikiem, najczęściej dotykowym.

Wyżej: lampa przenośna Ease Muuto ma kilka stopni regulacji jasności. Jest też odporna na działanie wody.

W domu i na wyjeździe

Lampy bezprzewodowe są również nieocenione podczas wyjazdów campingowych czy biwaków. Ich przenośność i łatwość obsługi sprawiają, że można je łatwo zabrać ze sobą i cieszyć się oświetleniem nawet w miejscach, gdzie brakuje tradycyjnego zasilania. Przy wyborze lampy do takich aktywności, warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora. Wpływa to bowiem na szybkość ładowania i na czas pracy lampy. Ważne by umożliwiał kilkugodzinną pracę bez konieczności ładowania.

Wyżej: lampy Ara Nordlux umożliwiają zawieszenie np. na haku lub gałęzi.

Podczas biwakowania, dodatkowym atutem będą możliwość postawienia lampy bezpośrednio na mokrej powierzchni lub zawieszenia jej. Najpopularniejsze akcesoria to sznurki i paski lub odpowiednio zaprojektowana rączka.

Wyżej: funkcjonalna lampa Piton Muuto z możliwością wieszania lub stawiania.

Wyżej: urocze i niezwykle poręczne lampki mobilne Bring Nordlux – dostępne w kilku kolorach.

Powyżej: solarne lampy przenośne Temple To Go Nordlux.

Lampy solarne – ogród wolny od kabli

Rozświetlony nocą ogród i to przy wykorzystaniu energii słonecznej. To również możliwe. Coraz większa grupa producentów zwraca uwagę na możliwość wykorzystania naturalnego zasobu słońca do ładowania lamp. Rozwiązania solarne są bardzo łatwe w instalacji i obsłudze. Wystarczy umieścić je w miejscu dobrze nasłonecznionym, a panele słoneczne samodzielnie zbierają energię potrzebną do pracy lampy po zmroku. Nie trzeba martwić się o rachunki za prąd czy konieczność regularnego ładowania akumulatorów. Ogromną zaletą lamp bezprzewodowych solarnych jest również ich różnorodność. Dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i stylach, wpasują się do każdej aranżacji ogrodu. Niektóre modele posiadają funkcje dodatkowe, takie jak czujniki ruchu czy regulacja intensywności światła, co sprawia, że są jeszcze bardziej praktyczne i funkcjonalne. Te mocowane bezpośrednio w ziemi można również przenosić i dzięki temu zbudować przytulną atmosferę w wybranej części ogrodu.

Na zdjęciach wyżej: solarne lampy ogrodowe z kolekcji Justina oraz Nami marki Nordlux.

Bezprzewodowa elegancja? To możliwe!

Zadajemy sobie również pytanie, czy w przypadku lamp bezprzewodowych do ogrodu, można pogodzić elegancję i funkcjonalność? Naszym zdaniem, w tym przypadku warto postawić na wyrafinowane materiały, takie jak marmur czy wielobarwne szkło. Projekty takich lamp to dzieła sztuki użytkowej, które cieszą oko i są doskonałe do stworzenia intymnej i eleganckiej atmosfery.
Kolacja na patio, event z przyjaciółmi, długi wieczór z książką na tarasie, w każdej z tych sytuacji lampka dająca piękne światło umili nam wieczór na świeżym powietrzu.
Takie lampy to sprawdzony wybór w miejscach takich jak restauracje i kawiarnie, gdzie często wykorzystywane są do oświetlenia stołów i miejsc do relaksu dla gości. Dzięki nim można tworzyć przyjemne doświadczenie dla klientów.

Na zdjęciach wyżej: marmurowe lampy Trip Design By Us (góra) oraz Asteria Move Mini UMAGE (dół)

Morze inspiracji Pufa Design:

Pufadesign

Odpowiedz


*