Białe lampy – trendy w oświetleniu wnętrza

Ponadczasowe białe lampy nadadzą charakteru każdemu wnętrzu

Białe lampy doskonale komponują się w każdym typie wnętrz ze względu na kolorystkę, która łączy się z innymi barwami. Są one zatem ponadczasowym dodatkiem wnętrzarskim, który można swobodnie zestawiać z meblami i dodatkami w innych aranżacjach. Przegląd aktualnych trendów w oświetleniu wnętrza z użyciem białych lamp przedstawiamy w najnowszym wpisie.

Lampa z naturalnych piór Eos Esther (mini), Umage
Lampa wisząca Asteria, Umage

Poznaj najmodniejsze białe lampy od Pufa Design wpisujące się w aktualne trendy w oświetleniu wnętrza

Poszukując białych lamp, zgodnych z aktualnymi trendami w oświetlaniu wnętrza, warto zapoznać się z produktami internetowego sklepu Pufa Design. Na uwagę zasługują zwłaszcza białe lampy z serii Asteria. Wyróżniają się one minimalistycznym panelem LED, będącym źródłem światła oraz kontrastującym elementem mocującym lampę do sufitu. Wspomniany model białej lampy posiada uniwersalną stylistykę, dlatego sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, ale bardzo dobrze odnajdzie się także w pomieszczeniach zaaranżowanych zgodnie ze stylem vintage. Warto dodać, że producent przewidział możliwość połączenia 3 sztuk białej lampy Asteria w jeden żyrandol dzięki zastosowaniu dedykowanego stelaża. Ten model lampy jest zatem wysoce użyteczny, co warto wykorzystać w kuchni, jadalni lub w salonie.

Kolekcja lamp Cassini, Umage
Lampa Ellen, Nordlux

Retro białe lampy wpisują się w aktualne trendy w oświetleniu wnętrza

Według aktualnych trendów w oświetleniu wnętrza białe lampy posiadają także stylistykę retro. Najczęściej wyróżniają się one kloszami w postaci płytkiej, szerokiej misy, ale wykorzystuje się także produkty w kształcie walca z charakterystycznym przewężeniem w górnej części. Idealnie nadają się one do wnętrz, w których dominują barwne kompozycje. 

Lampa podłogowa Arigato, Studio Grupa

Białe lampy – trendy w oświetleniu wnętrza minimalistycznego

Aktualne trendy odnoszące się do oświetlenia wnętrz z białymi lampami wyróżniają także produkty o minimalistycznej stylistyce, komponujących się doskonale we wnętrzach, w których nie dominuje przepych, lecz wyważone dodatki w niewielkiej liczbie. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj wspomniane wcześniej białe lampy z serii Asteria, które postawią przysłowiową kropkę nad „i” w tego typu wnętrzach.

Lampa wisząca Strap ze skórzanym uchwytem, Nordlux

Styl skandynawski i białe lampy to nierozerwalne połączenie stylistyczne

Wciąż ogromnym zainteresowaniem cieszy się styl skandynawski, który nadaje świeżości wnętrzom, jednocześnie optycznie je powiększając. Według najnowszych trendów odnoszących się do białych lamp, na uwagę zasługują także te produkty, które łączą w sobie surowce naturalnego pochodzenia. Mowa tutaj o drewnianych elementach, na przykład małych belkach, na których osadzone są klosze białych lamp. 

Lampa wisząca Anniversary, Nordlux

Nowoczesne białe lampy według aktualnych trendów

Jednymi z najmodniejszych białych lamp są produkty wyróżniające się oryginalnym kształtem kloszy, na przykład w formie wydłużonej kropli. Można wieszać kilka takich lamp obok siebie na różnej wysokości, co pozwala stworzyć wyjątkowy element dekoracyjny, zwłaszcza w przypadku wysokich wnętrz. 

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*