Lampy do restauracji – oświetlenie, które zapewnia klimat

Lampy do restauracji powinny zapewniać gościom komfortowe oświetlenie. Dobrze, jeżeli dodatkowo będą gwarantowały ciekawy, przyjemny klimat. Tę cechę można osiągnąć nie tylko z pomocą żarówek o odpowiedniej barwie światła, ale też samych lamp do restauracji. Można wykorzystać klasyczne modele wiszące i uzupełnić je stojącymi lub kinkietami, umieszczonymi tuż nad stolikami, gdzie klienci będą spożywać zamówione dania.

Lampa wisząca pojedyncza Orb, Bolia
  • Lampy do hoteli
  • Lampy do kawiarni

Jakie lampy wiszące do restauracji wybrać?

Lampy wiszące do restauracji to często pierwsza myśl przy dekorowaniu wnętrza. Jest to też opcja najbardziej uniwersalna. Ważne, by lampy do restauracji zapewniały równomierną dozę światła. Oznacza to, że powinny rozpraszać błysk żarówki po całej sali. Zachęcamy do zapoznania się z lampą Asteria Micro Saffron Umage, która jest jedną z wersji kolorystycznych tego modelu. Oryginalny design i żółta barwa rozjaśnią i urozmaicą wystrój lokalu.

Lampa Asteria micro saffron, Umage

Oświetlenie restauracji – co warto wiedzieć?

Oświetlenie restauracji powinno być przede wszystkim praktyczne. Musi być komfortowe, zarówno dla gości, jak i personelu pracującego w lokalu. Warto zadbać o to, by lampy do restauracji były nie tylko funkcjonalne, ale też dekoracyjne. To przyczyni się do nadania pomieszczeniu intrygującego wyrazu. Jedną z możliwości jest lampa wisząca Hashira Cluster Menu, która świetnie sprawdzi się w gastronomii orientalnej.

Lampa wisząca Hashira Cluster, Menu
  • Meble do HORECA
  • Meble hotelowe

Oświetlenie w restauracji, czyli elementy dodatkowe

Dodatkowym oświetleniem w restauracji mogą być kinkiety. Rozwieszone nad stolikami sprawdzą się doskonale, doświetlając miejsca, gdzie przebywają goście. Najbardziej uniwersalnymi lampami do restauracji są wersje minimalistyczne. Tutaj warto wymienić kinkiet Loft Metal, do którego można zamontować dekoracyjne żarówki.

Kinkiet Loft Metal, Kolorowe Kable

Lampy restauracyjne, które nie zawodzą

Lampy do restauracji, które nigdy nie zawodzą to modele minimalistyczne, klasyczne. Mowa tu zarówno o modelach wiszących, stojących, jak i kinkietach. Dla wprowadzenia klimatu, na ladzie można umieścić także lampki bezprzewodowe, przypominające biurkowe. Lampy restauracyjne powinny zapewniać gościom komfort, dlatego ważny jest także dobór żarówki. Warto rozważyć takie o neutralnej lub chłodnej barwie światła.

Lampa bezprzewodowa Asteria Move nuance olive, Umage

Jakie lampy do lokali gastronomicznych?

Lampy do lokali gastronomicznych powinny pasować do wystroju wnętrza. Ta cecha wpłynie także na odbiór przez gości. Dla przykładu, jeśli wystrój nawiązuje do loftu, lampy do restauracji powinny także pochodzić z tego typu kolekcji. Podobnie sprawa wygląda w przypadku gastronomii orientalnej, egzotycznej, czy nawiązującej do stylistyki regionalnej.

Lampa wisząca Cebu, It’s About RoMi

Duże żyrandole do restauracji

Duże żyrandole do restauracji to idealna propozycja do eleganckich lokali gastronomicznych. Dzięki nim zostanie zachowany styl glamour, który będzie pasował do serwowanych potraw i nastroju, jaki chcesz stworzyć dla gości. Tego typu lampy do restauracji często rozpraszają taką ilość światła, że wystarczy ich niewiele na całej sali, by zapewnić dobre oświetlenie. Warto także zwrócić uwagę na dobrane żarówki.

Żyrandol Facet 150, Innermost

Zobacz również:

Pufadesign

Odpowiedz


*