Lampy do kawiarni – na co zwrócić uwagę?

Lampy do kawiarni odpowiadają nie tylko za komfort osób przebywających wewnątrz, ale też wprowadzają do lokalu należyty klimat. W zależności od wystroju wnętrza, oświetlenie, jakie się w nim znajdzie, będzie inne. Mogą to być lampy do kawiarni wiszące, stojące, kinkiety, czy nawet bezprzewodowe lampki, które staną na stolikach. Ważne jest to, by oświetlenie było skuteczne, to jest, rozpraszało właściwą dozę światła po całym lokalu. Z tego powodu często stosuje się kilka rodzajów lamp, które wzajemnie się uzupełniają.

Lampa Asteria black, Umage
  • Lampy do hoteli
  • Lampy do restauracji

Lampy do kawiarni z tej samej serii

Dobrym pomysłem jest, by lampy do kawiarni pochodziły z tej samej serii. Mowa tu przede wszystkim o jednoczesnym wykorzystywaniu kilku rodzajów, na przykład lamp wiszących i kinkietów. To gwarancja maksymalnej spójności we wnętrzu, co wpłynie na odczucia wizualne klientów. Lampy do kawiarni, te, które nie są kompletem, powinny mieć wspólną cechę. Może nią być kolor lub wykorzystany materiał. Warto uwzględnić ten aspekt już na etapie projektu sali, w której goście będą delektować się kawą.

Lampa wisząca Artist 25, Nordlux Design For The People

Oświetlenie kawiarni – co jest ważne?

Oświetlenie kawiarni to nie tylko lampy. To także odpowiednio dobrane żarówki. Najkorzystniejsze będą te o neutralnej lub białej barwie światła. Możesz także uzupełnić lampy do kawiarni o ozdobne żarówki, które dodadzą im charakteru. Do najpopularniejszych obecnie należą przeskalowane modele, które świetnie prezentują się zamontowane w kinkietach. Takie rozwiązania zaciekawią klientów, którzy z chęcią wstąpią do Twojego lokalu i spędzą w nim wolną chwilę.

Kinkiet Madrid, It’s about RoMi
  • Krzesła hotelowe
  • Meble hotelowe

Jakie lampy wiszące do kawiarni?

Lampy do kawiarni mogą być wiszące. Najbardziej uniwersalne będą modele klasyczne. Dobrą opcją są także warianty retro lub ich przeciwieństwo – oświetlenie futurystyczne. Tutaj warto wymienić lampę wiszącą Umanoff Menu o niecodziennej, stożkowatej formie. Jej kolorystyka to modne obecnie szczotkowane złoto i orzech włoski. Dodatkową zaletą jest to, że model ten może być podłączony do systemu ściemniającego. Tego typu oryginalne lampy do kawiarni zawsze stanowią intrygujący i zapadający w pamięć akcent wystroju wnętrza lokalu.

Lampa wisząca Umanoff, Menu

Lampy, które dekorują wnętrze

Oświetlenie kawiarni może być także jej ozdobą. Szczególnie dobrze takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku minimalistycznych wnętrz. Czasem wystarczą innowacyjne lampy do kawiarni, aby cały lokal nabrał zupełnie nowego wyrazu. Warto zainteresować się stylistyką rustykalną, industrialną, retro lub glamour. W kawiarni mogą być stosowane lampy różnych wymiarów, które w zależności od stylu i rozmiaru będą uzupełniane przez inne, dodatkowe oświetlenie. Jedną z propozycji jest lampa Carmina Mini Gradient Misty Grey Umage, która może być stosowana jako model wiszący lub stojący, co zależy od sposobu montażu. Ta dowolność sprawia, że jest to oświetlenie niezwykle uniwersalne. Warto zadbać o to, by klosze były jak najbardziej dekoracyjne, ale także praktyczne, za co odpowiadają m.in. wykorzystane materiały.

Lampa Carmina mini Gradient Misty Grey, Umage

Sprawdź także:

Pufadesign

Odpowiedz


*