Lampy do hoteli – jakie warto wybrać?

Lampy do hoteli są jednymi z podstawowych elementów wyposażenia wnętrza. Co ciekawe, inne modele lepiej sprawdzą się w pokojach gościnnych, a inne na korytarzach, w recepcji. Dlatego warto poświęcić im należytą uwagę. Lampy do hoteli to m.in. żyrandole, kinkiety, plafony, ale też lampki nocne, które staną przy łóżkach gości, pozwalając im mieć większą kontrolę nad oświetleniem po zmroku. Niezależnie od wystroju wnętrza, każde źródło światła powinno być komfortowe. Ważne jest, by odpowiednio rozpraszało blask żarówki.

Lampa Bright Ripple, Nordic Tales
  • Meble do HORECA
  • Meble hotelowe

Oświetlenie hotelowe, czyli komfort po zmroku

Oświetlenie hotelowe zapewnia wszystkim osobom przebywającym wewnątrz komfort po zmroku. Może być ono punktowe lub padać na całe pomieszczenie. Lampy do hoteli, jakie można znaleźć to m.in. modele nowoczesne, klasyczne, czy glamour. Każdy z nich sprawdzi się w innym pomieszczeniu, tworząc spójny i praktyczny wystrój. W większych salach popularnością cieszą się okazałe żyrandole, na które także warto zwrócić uwagę.

Lampa Bright Ripple, Nordic Tales
  • Krzesła hotelowe
  • Lampy do restauracji

Lampy hotelowe w stylu glamour

Jednym z motywów lamp hotelowych jest styl glamour. Sprawdzi się on przede wszystkim w pokojach gościnnych, zwłaszcza tych bogato udekorowanych. Do lamp glamour zaliczamy żyrandole, ale też inne, charakterystyczne modele. Takim przykładem jest lampa z piór Eos Evia Mini Umage. Jej średnica wynosi 30 cm, a wysokość 26 cm. W produkcji wykorzystano naturalne gęsie pierze. Tego typu lampy do hoteli mają szansę stać się ich znakiem rozpoznawczym, cechą, która jest zauważana jako pierwsza. Z pewnością każdy gość doceni tak oryginalny element w wystroju wnętrza.

Lampa z piór Eos Evia Mini light blue, Umage

Jakie powinno być oświetlenie w hotelu?

Oświetlenie w hotelu powinno być przede wszystkim komfortowe. Oznacza to, że nie może być jaskrawe, zbyt ostre, ani zbyt słabe. Dobrze sprawdzą się żarówki o neutralnej barwie światła. Lampy do hoteli również powinny zapewniać równomierne rozproszenie blasku. Dzięki temu po zmroku o wiele łatwiej będzie poruszać się po budynku i każdym konkretnym pomieszczeniu. Jest to ważne zarówno z punktu widzenia gościa, jak i wszystkich pracowników. Dlatego poza żyrandolami, warto umieścić w pomieszczeniach także kinkiety lub lampki nocne, kiedy mowa o pokojach gościnnych. To pozwoli na większą kontrolę nad oświetleniem w hotelu.

Lampa bezprzewodowa Eclipse Charcoal, Spring Copenhagen

Oświetlenie do hoteli, czyli co sprawdzi się w różnych wnętrzach

Oświetlenie do hoteli, jakie możesz znaleźć, jest różne. Mowa tu m.in. o wielu dostępnych stylach, w jakich jest ono utrzymane. Niezawodnym rozwiązaniem będą klasyczne lampy do hoteli, czyli modele minimalistyczne, w stonowanej kolorystyce. Przykładem takiego modelu jest lampa wisząca Campa Bolia o średnicy 35 cm. Jej kolory – biel i czerń – będą pasowały do większości wystrojów. Gościom przyda się także dodatkowe oświetlenie, takie jak lampa bezprzewodowa Eclipse Charcoal Spring Copenhagen, którą mogą przenosić w dowolne miejsce w pokoju. Zdecydowanie, oświetlenie hotelowe musi być praktyczne. Dzięki temu każda przebywająca wewnątrz osoba będzie czuła się komfortowo.

Lampa wisząca Campa, Bolia

Zobacz również:

Pufadesign

Odpowiedz


*